Poszedł na skróty, dostał czerwoną kartkę. Nietypowa sytuacja w Irlandii

Darren Murray pokazał, jak w zupełnie bezsensowny sposób dostać czerwoną kartę. Zamiast dłuższego spaceru poszedł na skróty, za co został ukarany przez sędziego.

Dawid Borek
Dawid Borek
sytuacja z Darrenem Murrayem Twitter / BBCSPORTNI / Na zdjęciu: sytuacja z Darrenem Murrayem
Sytuacja wydarzyła się w 64. minucie meczu Pucharu Ligi Północnoirlandzkiej między Coleraine FC a Glentoran FC (2:1), gdy trener gości zarządził zmianę. Na ławkę ściągnął Darrena Murray'a, któremu jednak nie chciało się zejść z boiska tak, jak nakazują przepisy.

A te mówią jasno: zawodnik musi opuścić murawę w najbliższym możliwym punkcie. W tym przypadku Murray powinien opuścić plac gry na wysokości połowy boiska, po przeciwnej stronie do ławek rezerwowych Coleraine i Glentoran. Tymczasem napastnik nie poszedł na około, tylko przebiegł się przez murawę.

Arbiter spotkania nie zamierzał przymykać oka na złamanie przepisów rzez Darrena Murray'a. Gdy ten dobiegł do linii bocznej boiska i był gotowy do zmiany, sędzia wyciągnął żółty kartonik.

Na nieszczęście piłkarza już wcześniej został on ukarany żółtą kartką. Druga taka kara oznaczała, że Murray ujrzał czerwony kartonik i nie zagra w kolejnym meczu Glentoran FC. W dodatku jego zespół musiał dokończyć spotkanie z Coleraine FC w dziesiątkę.