II liga: wielka kanonada w meczu Widzewa Łódź. GKS Katowice nie zwalnia

Piłkarze ofensywni w Łodzi nie próżnowali. Zaoferowali kibicom widowisko z 10 golami. Widzew pokonał 7:3 Pogoń Siedlce. W czołówce drugoligowej tabeli umacnia się GKS Katowice.

Marcin Robak WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Marcin Robak
Widzew Łódź zmierzył się na własnym stadionie z Pogonią Siedlce, która zmieniła trenera w środku tygodnia. Na ławkę powrócił Daniel Purzycki, który zastąpił Kamila Sochę. Nowy szkoleniowiec zobaczył w sobotę wszystkie mankamenty w grze obronnej swoich podopiecznych. Widzew wcześnie rozpoczął demolkę, a gol w tym meczu padał średnio co dziewięć minut. Stanęło na wyniku 7:3. To była szalona kanonada, w której Pogoni udało się tylko zminimalizować straty. Po dwie bramki w szalonym starciu strzelili Marcin Robak, Konrad Gutowski dla gospodarzy oraz Kamil Walków dla gości.

Elana Toruń pod wodzą Rafała Góraka dostała się na szczebel centralny i w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki była kandydatem do kolejnego awansu. Latem Górak wrócił do GKS-u Katowice i w starciu ze swoim poprzednim klubem witał jego nowego szkoleniowca Bogusława Pietrzaka. Było to chłodne powitanie. GKS co prawda mniej efektownie, ale również przekonująco wygrał 2:0 dzięki bramkom Arkadiusza Woźniaka oraz Macieja Stefanowicza, który przed trzy sezony był pomocnikiem Elany. Katowiczanie są trzeci w tabeli, punkt za wiceliderem z Łodzi.

Na prowadzeniu w tabeli pozostaje Resovia, niepokonana od 7 września. W meczu z Lechem II Poznań przeciwnik mocno utrudnił jej zadanie. Po 25 minutach rezerwiści prowadzili w stolicy Podkarpacia 2:0 i taki rezultat zachowali do przerwy. Resovia zmotywowała się w szatni i przeprowadziła nawałnicę po powrocie na boisko. Lider pokazał, że nie zamierza łatwo oddać swojej pozycji. Odwrócił rezultat 0:2 na 3:2, a decydującego gola strzelił w 86. minucie z rzutu karnego. Lech II nie zwyciężył od 14 września i poniósł drugą tej jesieni porażkę w Rzeszowie. Wcześniej został pokonany 0:2 przez Stal.

Stal Rzeszów, po porażce z Gryfem Wejherowo, pojechała do Bytowa, gdzie wcześniej zgubiło punkty pięciu z sześciu gości Bytovii. Drużyna prowadzona przez Adriana Stawskiego jest drugą siłą ligi pod względem wyników w roli gospodarza, a w tym rankingu wyprzedzała ją tylko Stal. Bytovia ponownie pokazała, że u siebie jest bardzo mocna. Choć dwa razy przegrywała, dwa razy też wyrównała, a ostatnie słowo należało do niej. W 73. minucie Piotr Giel strzelił decydującego gola na 3:2 dla zespołu z Pomorza.

Duże poruszenie nastąpiło wśród drużyn będących blisko strefy spadkowej. To dlatego, że na miejscach zagrożonych degradacją doszło do bezpośrednich starć, w których minimum dwa kluby musiały zapunktować. Swoją sytuację poprawili beniaminkowie. Górnik Polkowice rozbił 3:0 Stal Stalowa Wola, a Legionovia Legionowo pokonała 2:1 Gryfa Wejherowo. Piłkarze z Mazowsza wygrali pierwszy raz od 27 lipca i po zmianie trenera Marcina Sasala na Serhija Zajcewa.

3:2 - Piotr Giel 73'

Górnik Polkowice - Stal Stalowa Wola 3:0 (2:0)
1:0 - Maciej Szuszkiewicz 19'
2:0 - Kamil Wacławczyk 32'
3:0 - Michał Bednarski 54'

Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)
1:0 - Mateusz Majewski 10'
1:1 - Adam Imiela 65'
1:2 - Eryk Więdłocha 83'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy w tym sezonie II ligi będzie mecz z większą liczbą goli niż 10?