PKO Ekstraklasa. Historyczny gol dla Legii Warszawa

Maciej Rosołek został pierwszym strzelcem bramki w historii Legii Warszawa, który urodził się już w XXI wieku. Ostatecznie stołeczny zespół pokonał Lecha Poznań 2:1.

Dominika Pawlik
Maciej Rosołek Twitter / twitter.com/_Ekstraklasa_ / Na zdjęciu: Maciej Rosołek
Miesiąc temu osiągnął pełnoletność, a w sobotę sprawił, że Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań i zainkasowała trzy punkty do ligowej tabeli. Maciej Rosołek okazał się bohaterem meczu.

Początkowo w sobotnim starciu ciekawiej było na trybunach niż na samym boisku. Kibice Legii przygotowali ciekawą oprawę. Naprzeciwko trybuny honorowej wywiesili transparent z roześmianą twarzą Dariusza Mioduskiego i ironicznym stwierdzeniem: "jest super, więc o co wam chodzi?".

Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie wynik otworzył Darko Jevtić. Legia Warszawa musiała gonić, wyrównał 8 minut później Arvydas Novikovas.

Jednak prawdziwym bohaterem okazał się Maciej Rosołek, który zmienił Luquinhasa w 74. minucie. Kilkadziesiąt sekund później wpisał się na listę strzelców. Wyczekał rywali, wykorzystał zawahanie obrońcy i bramkarza Lecha, przyjął piłkę i szybko strzelił.

Co ciekawe, nie tylko okazał się pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku w historii Legii Warszawa, który strzelił bramkę. Był to jego debiut w pierwszym zespole prowadzonym przez Aleksandara Vukovicia, bo do tej pory grał w rezerwach.

Czy Maciej Rosołek powinien dostawać więcej szans w pierwszym zespole Legii?