Fortuna I liga: Warta Poznań - Zagłębie Sosnowiec. Sędzia zaprosił na minutę ciszy przez pomyłkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: sędzia Artur Aluszyk

Do niecodziennej sytuacji doszło przed meczem Warty Poznań z Zagłębiem Sosnowiec (wynik 2:3). Sędziowie zarządzili minutę ciszy, ale... na szczęście nie było do tego żadnego powodu.

Warta Poznań przegrała z Zagłębiem Sosnowiec (wynik 2:3) w sobotnim meczu 14. kolejki Fortuna I ligi. Przed spotkaniem w Grodzisku Wielkopolskim działacze wręczyli Adrianowi Lisowi koszulkę z numerem "100" z okazji setnego występu bramkarza w barwach Warty. Jubileusz miał miejsce podczas meczu Chrobry Głogów - Warta (wynik 0:0) w 12. kolejce.

Po krótkiej uroczystości sędzia Artur Aluszyk ze Szczecina razem ze swoimi asystentami zarządził... minutę ciszy. Zawodnicy obu drużyn ustawili się na środku boiska, a spiker zawodów przerwał odczytywanie składów.

Jak ustalił jednak reporter Polsatu Sport, Paweł Ślązak, doszło w tym przypadku do nieporozumienia.

ZOBACZ: Innowacyjny pomysł Warty Poznań. Takiego projektu jeszcze nie było >>

"Sędziowie źle zrozumieli słowa kierownika drużyny gospodarzy i zaprosili piłkarzy na środek boiska na minutę ciszy. Inicjatywa była jednak niepotrzebna, ponieważ na szczęście nikt nie umarł" - poinformował portal polsatsport.pl.

ZOBACZ: Stracił niemal dwa lata, lekarze go skreślali. Adrian Laskowski się uparł i wrócił do gry w Warcie Poznań >>

Po 14 seriach spotkań w Fortuna I lidze Warta z 24 pkt. na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Zagłębie jest 10. (18 pkt.). Obie drużyny mają jednak do rozegrania po jednym meczu zaległym. Liderem rozgrywek pozostaje Radomiak (27 pkt.).