Premier Liga: remis drużyny Sebastiana Szymańskiego, Lokomotiw Moskwa liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej)

W niedzielnym meczu 13. kolejki Premier Ligi Dinamo Moskwa, którego zawodnikiem jest Sebastian Szymański, zremisowało przed własną publicznością z FK Krasnodar 1:1. Polak grał do 82. minuty starcia. Liderem rozgrywek jest Lokomotiw Moskwa.

Dinamo wciąż nie może wygrać w mistrzostwach Rosji (ostatnie zwycięstwo odniosło 24 sierpnia 2019 roku), przez co zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Tym razem ekipa z Moskwy podzieliła się punktami z klubem z Krasnodaru (1:1). Szymański występował w barwach gospodarzy do 82. minuty konfrontacji i został zmieniony przez Miguela Cardoso.

Tempa nie zwalnia Lokomotiw, który triumfował w "polskim" meczu, ogrywając Achmat Grozny 2:0. Z Polaków na boisku zaprezentował się tylko Konrad Michalak (wszedł na murawę w 46. minucie), zaś Damian Szymański, Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak znaleźli się poza kadrą meczową. Dzięki temu kompletowi punktów moskiewska drużyna z dorobkiem 29 "oczek" jest liderem zmagań.

Po piętach podopiecznym Jurija Siemina depcze Zenit Sankt Petersburg (ma tyle samo punktów co Lokomotiw Moskwa), który rozbił FK Rostów (6:1) Macieja Wilusza.

Zwyciężył również Urał Jekaterynburg, który okazał się lepszy od FC Tambow (2:1). Tradycyjnie całe spotkanie rozegrał Rafał Augustyniak, a Michał Kucharczyk nie pojawił się na ławce rezerwowych przyjezdnych. Obecnie Urał (17 pkt) jest siódmy w tabeli.

Premier Liga, 13. kolejka:

Dinamo Moskwa - FK Krasnodar 1:1 (1:1)

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) grał do 82. minuty.

Achmat Grozny - Lokomotiw Moskwa 0:2 (0:1)

*Konrad Michalak (Achmat Grozny) grał od 46. minuty. *Damian Szymański (Achmat Grozny) poza kadrą meczową. *Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) poza kadrą meczową z powodu kontuzji. *Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) poza kadrą meczową z powodu infekcji żołądka.

Zenit Sankt Petersburg - FK Rostów 6:1 (3:0)

*Maciej Wilusz (FK Rostów) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

FC Tambow - Urał Jekaterynburg 1:2 (0:0)

*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) rozegrał cały mecz. *Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg) poza kadrą meczową.

Czytaj też: -> Premier Liga: problemy Grzegorza Krychowiaka. Zabrakło go w kadrze Lokomotiwu Moskwa -> Możliwa dłuższa przerwa Macieja Rybusa. Polski piłkarz od ponad roku gra na zastrzykach

Czy Lokomotiw Moskwa (Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus) zostanie mistrzem Rosji 2019/2020?