Ligue 1: ogromne emocje i zwycięstwo AS Monaco rzutem na taśmę

Wielkie emocje na Stade Louis II. AS Monaco - z Kamilem Glikiem w składzie - wygrało arcyważny mecz ze Stade Rennais 3:2 i oddaliło się od strefy spadkowej.

Szymon Mierzyński
Kamil Glik Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik
Podopieczni Leonardo Jardima objęli prowadzenie już w 3. minucie po bramce Wissama Ben Yeddera, ale nie nacieszyli się nim długo, bo jeszcze w pierwszym kwadransie wyrównał Faitou Maouassa. Zawodnika gości do końca gonił w polu karnym Kamil Glik, lecz Polak był w tym pojedynku wolniejszy i ostatecznie Benjamin Lecomte skapitulował po strzale z ostrego kąta.

Na początku drugiej części Monaco miało już ogromny problem, gdyż po zamieszaniu po rzucie wolnym do siatki trafił zupełnie niekryty Adrien Hunou i zrobiło się 1:2. Na szczęście dla siebie tym razem to gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko i po ośmiu minutach odrobili straty, gdy Islam Slimani wykorzystał asystę Cesca Fabregasa.

Trybuny Stade Louis II na dobre oszalały w doliczonym czasie, gdy Ben Yedder skompletował dublet i bombą z ostrego kąta zapewnił Monaco zwycięstwo!

To był dla miejscowych niesamowicie ważny triumf. Pozwolił im odskoczyć od strefy spadkowej i zrównać się dorobkiem punktowym z niedzielnym przeciwnikiem.

Glik spędził na boisku 90 minut i w końcówce został ukarany żółtą kartką.

->La Liga: Real Betis wciąż rozczarowuje i jest w strefie spadkowej

->Bundesliga. Robert Lewandowski lekiem i chorobą. Bayern Monachium płonie!

Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 0:0

Olympique Marsylia - RC Strasbourg Alsace 2:0 (1:0) 1:0 - Boubacar Kamara 3' 2:0 - Kevin Strootman (k.) 90+4'