Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowy stadion Polonii Warszawa pod znakiem zapytania. Miasto wstrzymało prace

Brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego - stołeczne władze wyliczają grzechy Polonii Warszawa. Z tego powodu Warszawa zawiesiła prace nad modernizacją obiektu przy Konwiktorskiej.
Michał Fabian
Michał Fabian
stadion Polonii Warszawa PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: stadion Polonii Warszawa

W maju 2019 r. zakończył się konkurs na przebudowę stadionu Polonii Warszawa. Kilka miesięcy wcześniej radni Warszawy przeznaczyli na ten cel ponad 150 mln zł (więcej TUTAJ>>). Według harmonogramu pierwsze prace budowlane miały ruszyć w 2021 r., tyle że już na samym początku pojawiły się komplikacje.

W środę wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała bowiem o wstrzymaniu prac nad stadionem Polonii.

"W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań - brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego - m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A." - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez miasto.

ZOBACZ WIDEO: 2. Bundesliga. St. Pauli straciło szansę doskoczyć do czołówki. Nieuznany gol Soboty [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

"Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6" - tak kończy się oświadczenie władz stolicy.

Polonia Warszawa występuje obecnie w III lidze (grupa 1). O awansie na szczebel centralny może w tym sezonie zapomnieć. Zespół przegrał pięć meczów z rzędu i plasuje się tuż nad strefą spadkową.

"Czarne Koszule" przeżywają także spore problemy finansowe. Władze nie zdołały znaleźć sponsora, a długi klubu rosną. Polonia ma zobowiązania m.in. wobec miasta.

"Pomimo wielomilionowego budżetu, spółka nie regulując należności, m.in. za wykorzystanie miejskiego stadionu, wygenerowała dług w wysokości 1 mln zł. Po zmianie zarządu spółki i przedstawieniu planu naprawczego, Rada m.st. Warszawy w czerwcu 2018 r. zdecydowała o udzieleniu klubowi zgody na umorzenie ponad 730 tys. zł należności przypadających m.st. Warszawie oraz rozłożenie w czasie spłaty pozostałych 386 tys. zł" - czytamy w komunikacie miasta.

Polonia jeszcze w 2013 r. występowała w Ekstraklasie. Po tym, jak straciła licencję, musiała zaczynać od IV ligi. Po trzech latach i dwóch awansach wróciła na szczebel centralny (II liga), ale już po roku go opuściła.

Zobacz także: Marek Jakubiak chce pomóc Polonii Warszawa. Kibice Legii zrywają współpracę z jego synem

Czy Polonia Warszawa wróci w ciągu najbliższych 10 lat do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×