Liga Europy. Arsenal FC - Vitoria Guimaraes: Kanonierzy znów wygrali! Rzutem na taśmę

Arsenal wymęczył wygraną z Vitorią Guimaraes i przedłużył swoją zwycięską serię w Lidze Europy 2019/20. Tym razem londyński zespół triumfował 3:2, a bohaterem gospodarzy okazał się Nicolas Pepe, który decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry.

Tomasz Rosiński
Joe Willock (z lewej) i Mikel Agu (z prawej) Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Joe Willock (z lewej) i Mikel Agu (z prawej)
Arsenal FC przystępował do czwartkowej rywalizacji jako lider grupy z kompletem dwóch zwycięstw i był zdecydowanym faworytem starcia z zajmującą ostatnie miejsce Vitorią.

Jednak od początku konfrontacji to goście prezentowali się lepiej, atakowali odważniej i już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Victor Garcia sprytnie wycofał piłkę do Marcusa Edwardsa, zaś ten ograł dwóch obrońców gospodarzy i płaskim strzałem z kilku metrów pokonał Emiliano Martineza.

Po utracie gola podopieczni Unaia Emery'ego zabrali się za odrabianie strat, ale przez pewien czas szło im to opornie. Londyńczycy w końcu dopięli swego w 32. minucie, a celnie po dośrodkowaniu Kierana Tierney'a główkował Gabriel Martinelli.

Gracze z Guimaraes nie zwiesili głów i odpowiedzieli niespełna 300 sekund później. Z dystans huknął Davidson. Piłka odbiła się od słupka, lecz ze skuteczną dobitką pospieszył Bruno Duarte da Silva i wpakował piłkę do siatki. Więcej bramek przed przerwą nie padło.

Po zmianie stron The Gunners przez długi czas zawodzili, gdyż nie potrafili rozegrać ciekawej, składnej akcji. Dopiero wejście Nicolasa Pepe (zmienił bezproduktywnego Alexandre'a Lacazette'a) w 75. minucie batalii wniosło sporo ożywienia w poczynania miejscowej ekipy.

Już po chwili Pepe dał próbkę swoich umiejętności, jeśli chodzi o uderzenie z rzutu wolnego. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ustawił futbolówkę mniej więcej na 20 metrze od bramki strzeżonej przez Miguela Silvę i przymierzył nie do obrony.

Kiedy wydawało się, że konfrontacja może zakończyć się remisem, sprawy w swoje ręce w doliczonym czasie gry znów wziął Iworyjczyk. Nicolas Pepe trafił z wolnego w "okienko" i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.