Puchar Ligi Francuskiej: awans AS Monaco, Kamil Glik nie zagrał

AS Monaco z awansem do 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej 2019/2020. Zespół, którego zawodnikiem jest Kamil Glik, pokonał Olympique Marsylia 2:1. Reprezentant Polski nie wystąpił w tym spotkaniu, bo znalazł się poza kadrą meczową.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Newspix / Pascal Della Zuana/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Glik
W środę Monaco chciało przedłużyć swoją zwycięską serię we wszystkich rozgrywkach do trzech wygranych z rzędu i zrealizowało swój cel.

Wynik konfrontacji otworzył w 25. minucie Jean-Kevin Augustin, a kwadrans później na 2:0 dla gospodarzy trafił Ruben Aguilar.

Po zmianie stron podopieczni Leonardo Jardim skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, ale 77. minucie gola samobójczego strzelił sobie Benjamin Lecomte.

Jednak już do końca potyczki wynik nie uległ zmianie i to drużyna Glika zameldowała się w kolejnym etapie PLF.