La Liga. Stanowcze stanowisko Ernesto Valverde po porażce. "Nie myślę o rezygnacji"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ernesto Valverde
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ernesto Valverde

Sporo krytyki spadło na Ernesto Valverde po sobotniej porażce FC Barcelona z Levante (1:3). Szkoleniowiec "Blaugrany" zapowiedział jednak, że nie myśli o rezygnacji z funkcji.

W tym artykule dowiesz się o:

Lionel Messi otworzył wynik spotkania z Levante UD, zdobywając bramkę w 38. minucie. Do przerwy Barcelona prowadziła, jednak po zmianie stron obraz gry znacząco się zmienił. Gracze Levante w ciągu niespełna dziesięciu minut zaaplikowali rywalom trzy gole i ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Trener Ernesto Valverde musiał zmierzyć się ze sporą krytyką. Podczas konferencji prasowej zajął stanowcze stanowisko odnośnie swojej przyszłości w zespole.

- Nie myślę o rezygnacji - odpowiedział, kiedy został zapytany o to, czy zamierza odejść z klubu. Podkreślił, że jest mocno zaangażowany w to, aby zespół grał jak najlepiej.

- Musimy przeanalizować to, co się stało i zadać sobie pytanie, dlaczego do tego doszło - dodał trener "Blaugrany".

Mimo porażki FC Barcelona utrzymała fotel lidera w Primera Division. Podopieczni Ernesto Valverde mają na swoim koncie 22 punkty. Tyle samo zgromadził Real Madryt, który w sobotę bezbramkowo zremisował z Realem Betis.

Czy FC Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii?