Bundesliga: zwycięska seria TSG 1899 Hoffenheim trwa

Drużyna TSG 1899 Hoffenheim nie zwalnia tempa w Bundeslidze 2019/2020. Wieśniaki triumfowały po raz piąty z kolei, tym razem pokonując 1.FC Koeln 2:1.

Tomasz Rosiński
Florian Grillitsch (z lewej) i Louis Schaub (z prawej) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Florian Grillitsch (z lewej) i Louis Schaub (z prawej)
Zespół z Hoffenheim był faworytem piątkowej konfrontacji w Kolonii i przystępował do rywalizacji po czterech wygranych z rzędu, licząc na przedłużenie swojej zwycięskiej serii. Przyjezdni zrealizowali swój cel i sięgnęli po komplet punktów.

Po pierwszej połowie gospodarze mogli być zadowoleni, bo prowadzili 1:0. W 34. minucie wynik starcia otworzył Jhon Cordoba, który huknął po ziemi sprzed pola karnego. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Louis Schaub.

Goście doprowadzili do remisu niespełna 180 sekund po zmianie stron. Wówczas z prawego skrzydła dośrodkował Sebastian Rudy, zaś piłkę do siatki posłał Sargis Adamyan.

Kiedy wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem "oczek", Jonas Hector faulował rywala we własnej "16" i sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" w ósmej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał Juergen Locadia, zapewniając swojemu klubowi triumf 2:1.