Bundesliga. Wow. Robert, jak to strzeliłeś? Kapitalny gol Lewandowskiego z Borussią Dortmund

Dwa lata temu Robert Lewandowski strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w Bundeslidze - i to jeszcze przeciwko swojej byłej drużynie, Borussii Dortmund. Polak piętą wpakował piłkę do siatki rywali.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski strzela gola Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzela gola

Takie gole przechodzą do historii, a później, przy okazji kolejnych meczów, przypomina się je do znudzenia. Do tego typu bramek należy właśnie trafienie Roberta Lewandowskiego.

To był listopad 2017 roku. Bayern Monachium przyjechał na szlagierowy mecz do Borussii Dortmund i w 17. minucie Arjen Robben dał prowadzenie Bawarczykom. 20 minut później kapitalnym strzałem piętą popisał się Lewandowski. Polak otrzymał podanie od Joshuy Kimmicha i w spektakularny sposób umieścił piłkę w siatce.

To trafienie trzeba po prostu zobaczyć:

Bayern zwyciężył 3:1 i wrócił na fotel lidera. To był zresztą doskonały czas Lewandowskiego. Bayern mierzył się z Borussią w jedenastej kolejce i gol z BVB był jedenastym w sezonie. Polak trafił wówczas aż 29 razy w rozgrywkach ligowych. Trzeba dodać, że tylko (jak na jego możliwości) 24 razy wychodził w podstawowym składzie.

To wówczas Jupp Heynckes próbował dawać odpoczywać Lewandowskiemu. Ostatecznie nie przyniosło to zamierzonych efektów, ponieważ w 1/8, 1/4 i 1/2 Ligi Mistrzów Lewandowski nie zdobył ani jednej bramki.

Lewandowski w swojej karierze przeciwko Borussii zagrał 18 razy i strzelił aż 16 goli.

W sobotę Bayern w hicie kolejki podejmie Borussię. Początek meczu o godz. 18:30.

Ile goli Lewandowski strzeli przeciwko Borussii Dortmund?