Premier Liga: gol Sebastiana Szymańskiego zapewnił zwycięstwo Dinamu Moskwa

Dinamo na fali wznoszącej w Premier Lidze. W spotkaniu 16. kolejki mistrzostw Rosji zespół z Moskwy pokonał na wyjeździe Rubin Kazań 1:0, a zwycięską bramkę dla swojej ekipy zdobył reprezentant Polski Sebastian Szymański.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej)
Dinamo Moskwa przystępowało do sobotniej rywalizacji po serii trzech meczów bez porażki (1 wygrana oraz 2 remisy) i liczyło, że uda mu się przedłużyć tą niezłą passę. Moskiewscy zawodnicy zrealizowali swój cel i wywalczyli w Kazaniu komplet punktów.

Jedynego gola podczas tej konfrontacji strzelił Szymański, który trafił do siatki w 23. minucie starcia. Wówczas Konstantin Rausch zagrał świetne, prostopadłe podanie, zaś Polak minął bramkarza Rubinu i posłał futbolówkę do bramki. Urodzony w Białej Podlaskiej piłkarz występował na boisku od początku do końca.

W innym meczu rosyjskiej ekstraklasy Achmat Grozny bezbramkowo zremisował z Urałem Jekaterynburg, a na murawie pojawiło się trzech zawodników z Polski: Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk i Konrad Michalak, a Damian Szymański spędził całe zawody na ławce rezerwowych.

Premier Liga, 16. kolejka:

Rubin Kazań - Dinamo Moskwa 0:1 (0:1)
0:1 - Sebastian Szymański 23'

Czerwone kartki: Aleksandr Zujew (Rubin Kazań) w 45. minucie i Iwan Ordeć (Dinamo Moskwa) w 66. minucie.

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) rozegrał cały mecz.

Achmat Grozny - Urał Jekaterynburg 0:0

*Konrad Michalak (Achmat Grozny) grał do 59. minuty meczu.