Serie A. Piotr Zieliński jednym z najlepszych w SSC Napoli

SSC Napoli po raz kolejny zawiodło swoich kibiców i tylko zremisowało z Genoa CFC 0:0. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Piotr Zieliński i mimo braku zwycięstwa zebrał dobre opinie od włoskich dziennikarzy.

Tomasz Skrzypczyński
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
To nie są najlepsze dni dla SSC Napoli. Drużyna Carlo Ancelottiego nie wygrała od 23 października - z ostatnich pięciu meczów aż cztery zremisowała i raz przegrała. W sobotę po raz kolejny straciła punkty.

Napoli tylko zremisowało na własnym boisku z CFC Genoa 0:0 (czytaj WIĘCEJ). I chociaż wynik jest rozczarowujący dla gospodarzy, Piotr Zieliński otrzymał wysokie noty od włoskich mediów.

Polak rozegrał 90 minut i według dziennikarzy z Półwyspu Apenińskiego był to jeden z jego lepszych występów w obecnym sezonie.

Zieliński dwukrotnie próbował pokonać bramkarza CFC Genoa strzałami z dystansu, jednak jego próbom brakowało dokładności.

"Zawsze w centrum wydarzeń. Jeden z najlepszych meczów Zielińskiego w tym sezonie" - opisał jego grę system tuttomercatoweb.com. Serwis wystawił mu notę "6.5", nikt w drużynie Napoli nie zasłużył ich zdaniem na lepszą ocenę.

Także "La Gazzetta dello Sport" pochwaliła naszego pomocnika.

"Jako jeden z nielicznych przynajmniej próbował wnieść trochę radości w grę gospodarzy" - czytamy. Gazeta wystawiła mu notę "6". Na lepszą ich zdaniem zasłużył jedynie Kalidou Koulibaly ("6.5").

Dodajmy, że nawet na ławce gospodarzy nie znalazł się Arkadiusz Milik. Wszystko przez problemy zdrowotne reprezentanta Polski (czytaj WIĘCEJ).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)