La Liga. Wielkie wyzwania przed Leo Messim. Może pobić trzy rekordy

W meczu z Urugwajem (2:2) Leo Messi strzelił swoją 70. bramkę w reprezentacji. Media zauważają, że kapitan Barcelony może w 2020 roku pobić trzy wielkie rekordy Pelego.

Jakub Artych
Lionel Messi z pucharem Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Lionel Messi z pucharem
Wspomnienie o bramce z Urugwajem nie jest przypadkowe. Dzięki temu Lionel Messi traci tylko siedem goli do Brazylijczyka Pele, który jest najlepszym strzelcem reprezentacji w Ameryce Południowej. Dziennik "Mundo Deportivo" podkreśla, że 32-latek będzie miał okazję pobić ten rekord w nadchodzących miesiącach: w eliminacjach do mundialu w Katarze oraz w Copa America.

Pele jest również rekordzistą ilości zdobytych bramek dla jednego klubu. W barwach FC Santos strzelił łącznie 643 gole. Jak na tym tle wypada snajper z Rosario? Messi ma obecnie 612 trafień w barwach FC Barcelona. Brakuje mu więc 31 bramek, co dla będącego w świetnej formie Argentyńczyka nie będzie żadnym problemem.

Ostatni wyczyn Pele dotyczy ilości bramek strzelonych zarówno w klubie jak i w reprezentacji. Brazylijczyk zdobył 757 goli (643 w Santosie, 37 w Cosmos i 77 w kadrze), a Leo Messi aktualnie ma 682 (612 w Barcelonie i 70 w reprezentacji). Różnica jest znacząca (75), jednak dla Argentyńczyka nie ma rzeczy niemożliwych.

Leo Messi w trwających rozgrywkach wystąpił w 11 spotkaniach, w których strzelił 9 bramek oraz zaliczył 5 asyst. Jego obecna umowa z Dumą Katalonii wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto jest lepszym piłkarzem w historii futbolu?