Bundesliga. Klęska Herthy Berlin w Augsburgu, niespodziewana porażka TSG 1899 Hoffenheim

FC Augsburg bez większych problemów poradził sobie z Herthą Berlin. Gospodarze wygrali z ekipą ze stolicy Niemiec aż 4:0. W innym niedzielnym meczu Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim przegrał z 1.FSV Mainz 1:5.

Łukasz Witczyk
Ondrej Duda Getty Images / Matthias Kern / Na zdjęciu: Ondrej Duda
Zarówno FC Augsburg, jak i Hertha Berlin czeka w tym sezonie walka o utrzymanie w Bundeslidze. To duże rozczarowanie zwłaszcza dla Herthy, która aspirowała do rywalizacji o miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Mecz w Augsburgu dla berlińczyków był katastrofą.

Gospodarze w 17. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Philippa Maxa, a po chwili prowadzenie FC Augsburg podwyższył Sergio Cordova. Od 28. minuty Hertha grała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką ukarany został bramkarz Rune Jarstein. To był przełomowy moment meczu. Hertha nie potrafiła się już podnieść, a miejscowi w drugiej połowie zadali kolejne ciosy. Po golach Andre Hahna i Floriana Niederlechnera Augsburg wygrał 4:0

Do niespodzianki doszło w starciu TSG 1899 Hoffenheim z 1.FSV Mainz 05. Faworytem byli gospodarze, ale to goście mogli cieszyć się z wygranej. W 33. minucie gola dla przyjezdnych zdobył Levin Oztunali, a w końcówce pierwszej połowy ekipa z Moguncji straciła Ridle Baku, który został wyrzucony z boiska za czerwoną kartkę.

Od tego czasu goście grali jeszcze lepiej. W drugiej części gry zawodnicy TSG 1899 Hoffenheim nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji. Po samobójczym trafieniu Pavla Kaderabka gospodarze stracili nadzieję na korzystny wynik. W 62. minucie było już 3:0 dla gości, a gola zdobył Pierre Kunde. Hoffeheim odpowiedziało jedynie trafieniem Andreja Kramaricia, ale w doliczonym czasie gry miejscowych dobili Jean-Paul Boetius i Pierre Kunde.