Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. Hansi Flick chwali Roberta Lewandowskiego. "To absolutny profesjonalista"

W meczu LM Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad 6:0, a cztery gole strzelił Robert Lewandowski. Po spotkaniu z formy Polaka zadowolony był trener Hansi Flick.

Łukasz Witczyk
Hansi Flick Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Hansi Flick
Reprezentant Polski swój koncert rozpoczął na początku drugiej połowy. W 14 minut i 31 sekund strzelił cztery bramki, co jest najlepszym wynikiem w historii Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski ustanowił kolejny rekord. Nikt nigdy wcześniej nie zdobył tylu goli w tak szybkim tempie. Do tego poprowadził Bayern Monachium do kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Po spotkaniu w Belgradzie o Polaku wszyscy mówią w samych superlatywach.

Lewandowskiego pochwalił też trener Bayernu. - Robert to absolutny profesjonalista, który często wykonuje dodatkowe zadania. Teraz jest po prostu w formie, która jest na bardzo wysokim poziomie - powiedział Hansi Flick, którego cytuje "Kicker". Polak w tym sezonie strzelił już 27 goli w 20 meczach, z czego 10 w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Pod wodzą Flicka Bayern odniósł cztery zwycięstwa, w których nie stracił bramki i zdobył 16 goli. Monachijczycy to jedyny klub grający w LM, który odniósł komplet pięciu zwycięstw. - W Belgradzie wszystko poszło gładko, tak jak zamierzaliśmy. Zostawiliśmy dla rywali niewiele miejsca - skomentował Flick.

- Miło jest widzieć, jak drużyna powoli zyskuje pewność siebie i zdobywa bramki. Do tego dobrze gramy w obronie, a to podstawa dobrej ofensywy. Wtedy masz pewność bycia kreatywnym w ataku. Tego właśnie chcę od moich piłkarzy - dodał Flick.

Zobacz także: Liga Mistrzów. Crvena Zvezda Belgrad - Bayern Monachium. "Magiczne 14 minut" - niemieckie media o popisie Lewandowskiego Liga Mistrzów: Real Madryt - Paris Saint-Germain. Przejażdżka rollercoasterem w hicie. Paryżanie wyszarpali remis ZOBACZ WIDEO Mateusz Borek: Lewandowski powinien wrócić do Polski i powiedzieć "Teraz ja wam pokażę jak się szkoli"
Czy Bayern Monachium wygra Ligę Mistrzów?