Serie A. Media: Arkadiusz Milik może zagrać w następnym meczu

Arkadiusz Milik wyleczył już uraz mięśni brzucha i będzie gotowy do gry w najbliższym meczu ligowym SSC Napoli z Udinese - przekonuje "Corriere dello Sport".

Tomasz Skrzypczyński
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik doszedł w październiku do wysokiej formy i strzelał gole w czterech kolejnych meczach SSC Napoli w Serie A. Świetna seria polskiego napastnika została jednak przerwana przez odnowiony uraz mięśni brzucha.

Z tego powodu snajper musiał przedwcześnie opuścić zgrupowanie reprezentacji przed spotkaniami z Izraelem (2:1) i Słowenią (3:2) w eliminacjach EURO 2020. Mówiło się nawet o 1,5 miesięcznej przerwie w grze.

Okazało się jednak, że 25-latek szybciej doszedł do zdrowia. Według "Corriere dello Sport" Polak ma pojawić się na boisku już w najbliższy weekend.

Carlo Ancelotti skrytykował piłkarzy SSC Napoli. Czytaj więcej--->>>

Włoska gazeta ogłosiła, że Milik mógł zagrać już w ostatnim spotkaniu z Bologną (1:2), jednak Carlo Ancelotti wolał nie ryzykować. W następnej kolejce SSC Napoli czeka mecz z Udinese i możemy oczekiwać naszego rodaka w kadrze meczowej.

Powrót Milika jest jednym z niewielu pozytywów dla kibiców Napoli. Drużyna ze Stadio San Paolo nie wygrała ośmiu ostatnich meczów i według włoskich dziennikarzy brak kompletu punktów w dwóch następnych spotkaniach zakończy się zwolnieniem trenera Ancelottiego (więcej TUTAJ).

Dodajmy, że z powodu kontuzji przeciwko Udinese ma nie zagrać pomocnik SSC Napoli, Allan.

Początek meczu na Dacia Arena w sobotę o godz. 18:00.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)