Bundesliga. Niespodzianka w Moguncji. Porażka Eintrachtu Frankfurt

W spotkaniu kończącym 13. kolejkę Bundesligi doszło do sporej niespodzianki. Eintracht Frankfurt przegrał na wyjeździe z 1.FSV Mainz 1:2, choć po pierwszej połowie prowadził.

Łukasz Witczyk
Pierre Kunde (z lewej) i Filip Kostić (z prawej) PAP/EPA / HASAN BRATIC / Na zdjęciu: Pierre Kunde (z lewej) i Filip Kostić (z prawej)
Eintracht Frankfurt w tym sezonie miał celować w walkę nawet o Ligę Mistrzów, ale start rozgrywek nie przebiega po myśli tego zespołu. W poniedziałek Eintracht nie wykorzystał szansy na odniesienie zwycięstwa i awansu w ligowej tabeli. Po trzynastu kolejkach strata do pozycji gwarantującej grę w europejskich pucharów wynosi już 5 punktów.

Po pierwszej połowie niewiele wskazywało na to, że Eintracht nie wywiezie choćby punktu z Moguncji. Goście na przerwę schodzili przy prowadzeniu 1:0, a gola zdobył Martin Hinteregger. Frankfurtczycy kontrolowali grę i mieli przewagę. Było to jednak zbyt mało, by odnieść triumf.

Po przerwie goście zdołali odwrócić losy spotkania. Kilka minut po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Karim Onisiwo, a w 69. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Adam Szalai. Eintracht po tym trafieniu już nie zdołał się podnieść i zaliczył szóstą w tym sezonie porażkę w Bundeslidze.

1.FSV Mainz 05 - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:1) 0:1 - Martin Hinteregger 33' 1:1 - Karim Onisiwo 50' 2:1 - Adam Szalai 69'

Złota Piłka 2019. Rozczarowany Robert Lewandowski. Mina Polaka mówi wszystko (wideo)
Złota Piłka 2019. Oficjalny wynik: Robert Lewandowski na ósmym miejscu

Czy 1.FSV Mainz utrzyma się w Bundeslidze?