The Championship: zwycięstwo Hull City, nieudany powrót Krystiana Bielika

W 20. kolejce The Championship Hull City Kamila Grosickiego pokonało Stoke City (2:1) i wskoczyło na 12. miejsce w tabeli. Krystian Bielik miał słodko-gorzkie popołudnie - wrócił do "11" Derby County, ale jego zespół uległ Blackburn Rovers (0:1).

Maciej Kmita
Krystian Bielik Getty Images / Lewis Storey / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Zespół Kamila Grosickiego musiał odrabiać straty od 7. minuty, gdy celną główką popisał się Sam Vokes. Pierwszą dogodną szansę na wyrównanie miał "Grosik", ale z 12 metrów uderzył wprost w bramkarza rywali.

Na szczęście dla Tygrysów, lepiej ustawiony celownik miał w sobotę Jarrod Bowen, który najpierw pokonał Jacka Butlanda precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego, a potem skutecznie dobił obronioną przez byłego reprezentanta Anglii "główkę" Jacksona Irvine'a.

Grosicki przebywał na boisku do 85. minuty. Krótszy występ zaliczył w 20. kolejce Krystian Bielik, który wrócił do składu Derby County po jednym meczu przerwy. 21-latek w pierwszej połowie popełnił w środku pola dwa błędy, po których rywale zagrozili bramce Baranów. W drugiej połowie sam Bielik natomiast uderzył z dystansu nieznacznie niecelnie. Phillip Cocu ściągnął go z boiska w 66. minucie.

Po zwycięstwie ze Stoke City Hull City ma na koncie 29 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli The Championship. Derby County ma natomiast cztery punkty mniej i jest 16.

Hull City - Stoke City 2:1 (0:1)
0:1 - Vokes 7'
1:1 - Bowen 49'
2:1 - Bowen 56'

Blackburn Rovers - Derby County 1:0 (0:0)
1:0 - Armstrong 57'