The Championship: szczęśliwy remis Hull City, bardzo dobry występ Kamila Grosickiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki

Wielkie szczęście Hull City. Na inaugurację 22. kolejki The Championship drużyna Kamila Grosickiego rzutem na taśmę zremisowała na wyjeździe z Charlton Athletic 2:2. Polak miał udział przy obu golach.

"Tygrysy" dwukrotnie musiały odrabiać straty. Pierwsza bramka dla nich padła tuż po przerwie po strzale Jarroda Bowena. Udział w niej miał nasz reprezentant, który rozprowadził akcję.

Odpowiedź londyńczyków była niemal natychmiastowa, ale wynik 2:1 nie utrzymał się do końca, gdyż zespół Granta McCanna cudem uratował jeden punkt. To była 96. minuta, Kamil Grosicki zacentrował sprzed pola karnego na głowę Keane'a Lewisa-Pottera, a ten uderzył przy słupku i piłka wtoczyła się do siatki po nieporadnej interwencji Dillona Phillipsa.

->Ranking FIFA kobiet: spadek Polski na 30. miejsce

"Grosik" spędził na boisku 90 minut, zaliczając 22. występ w obecnym sezonie The Championship.

Po piątkowym remisie Hull ma 30 pkt i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

->Europejskie puchary: znamy pełną obsadę 1/8 finału Ligi Mistrzów i 1/16 finału Ligi Europy

Charlton Athletic - Hull City 2:2 (1:0) 1:0 - Darren Pratley 34' 1:1 - Jarrod Bowen 47' 2:1 - Mahamadou-Naby Sarr 50' 2:2 - Keane Lewis-Potter 90+6'

Czy Kamil Grosicki powinien być podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski?