Siatkówka. Krispol 1. Liga: niewykorzystana szansa KFC Gwardii Wrocław

KFC Gwardia Wrocław prowadziła już 2:0 w setach, ale musiała uznać wyższość MCKiS-u Jaworzno (2:3). Czternaste w tym sezonie zwycięstwo odniosła Stal Nysa.

Łukasz Witczyk
siatkarze Gwardii Wrocław Materiały prasowe / Na zdjęciu: siatkarze Gwardii Wrocław
KFC Gwardia Wrocław w dwóch pierwszych partiach rozbiła zespół z Jaworzna, wygrywając je kolejno do 16 i 17. To był jednak koniec dobrej gry wrocławian. Siatkarze MCKiS-u rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili do tie-breaka, w którym wygrali do 8 i cieszyli się z kolejnego zwycięstwa.

- Takie niestety jest życie siatkarza. Z 2:0 na 2:3. To naprawdę boli, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że od trzeciego seta to oni byli lepsi. Szkoda, że nie dowieźliśmy tej trzeciej partii do końca. To byłoby piękne zwycięstwo. Porażki też kształcą. Usiądziemy z chłopakami i zobaczymy na spokojnie, co się dokładnie stało. Wydaje mi się, że było trochę za mało takiej postawy, żebyśmy spróbowali krzyknąć na siebie, trochę więcej pobiegać po tym parkiecie. Chyba za gładko poszły te dwa pierwsze sety. Ja też dałem szansę chłopakom, którzy naprawdę uczciwie trenują i fajnie, bez bojaźni zagrali. W trzecim secie jednak zabrakło. My przestaliśmy grać konsekwentnie - powiedział Krzysztof Janczak, szkoleniowiec KFC Gwardii Wrocław.

Czternaste w tym sezonie zwycięstwo odniosła Stal Nysa, która wygrała w Spale z miejscowym SMS-em PZPS 3:1. Stal jest jedyną niepokonaną drużyną w Krispol 1. lidze, a nad drugą LUK Politechniką Lublin ma 12 punktów przewagi. Dodajmy, że lublinianie wygrali z APP Krispolem Września 3:1. Zmiana trenera nie pomogła Exact Systems Norwidowi Częstochowa, który uległ AZS-owi AGH Kraków 2:3.

Wyniki:

SMS PZPS Spała - Stal Nysa 1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 17:25)

KFC Gwardia Wrocław - MCKiS Jaworzno 2:3 (25:16, 25:17, 22:25, 22:25, 8:15)

KPS Siedlce - Chrobry Głogów 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:22)

Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS AGH Kraków 2:3 (25:20, 19:25, 25:18, 19:25, 11:15)

APP Krispol Września - LUK Politechnika Lublin 1:3 (25:15, 19:25, 20:25, 24:26)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 (21:25, 25:19, 25:17, 25:18)

BBTS Bielsko-Biała - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)