El Clasico. FC Barcelona ukarana po meczu z Realem Madryt

FC Barcelona została ukarana grzywną 1500 euro oraz groźbą zamknięcia stadionu Camp Nou na jeden mecz za wrzucenie piłeczek na boisko podczas El Clasico. Środowy mecz z Realem Madryt odbywał się w napiętej atmosferze.

Jakub Artych
piłkarze FC Barcelona Getty Images / Adria Puig/Anadolu Agency/ / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Hiszpanio, usiądź i rozmawiaj" - to było hasło przewodnie protestów zorganizowanych przez prokatalońską grupę "Tsunami Democratic" przy okazji meczu FC Barcelona - Real Madryt (0:0). Na trybunach Camp Nou zawisły banery z tym hasłem, a ciąg dalszy nastąpił w drugiej połowie.

El Clasico zostało przerwane na 1,5 minuty, gdy fani Dumy Katalonii wrzucili na murawę piłki ze wspomnianym tekstem.

Od razu po środowym meczu było pewne, że kara dla Barcelony nie będzie surowa. W piątek Komisja Dyscyplinarna Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej nałożył grzywnę w wysokości 1500 euro na Blaugranę. W przypadku kolejnego wykroczenia, zamknięty zostanie także stadion Camp Nou.

Oprócz napiętej sytuacji w Katalonii, wydarzeniem ostatniego meczu były błędy sędziego Hernadeza Hernandeza. Według dziennika "Marca", Real Madryt czuje się oszukany decyzjami arbitra i planuje złożyć protest.

- Jesteśmy zwolennikami VAR. Technologia jest potrzebna, ponieważ na boisku nie da się widzieć wszystkiego. To jednak niepokojące, że nie skorzystano z powtórek w dwóch oczywistych sytuacjach - mówił Emilio Butragueno, dyrektor ds. Instytucjonalnych w Realu (więcej TUTAJ).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy kara dla Barcelony jest adekwatna do wykroczenia?