Kostaryka i Meksyk w ćwierćfinale: Podsumowanie meczów grupy A Złotego Pucharu CONCACAF

Po reprezentacjach Gwadelupy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, do ćwierćfinału Złotego Pucharu CONCACAF zakwalifikowała się reprezentacja Kostaryki. Chociaż wydawało się, że lider eliminacji do MŚ 2010 aby awansować będzie musiał zwyciężyć, to do osiągnięcia celu wystarczył mu remis. Dzięki porażce Salwadoru dalej na etapie 1/4 finału zobaczymy także Meksyk.

Trzecie miejsce w grupie zajął Salwador, który w ostatniej serii gier nieoczekiwanie przegrał 0:1 z Jamajką. Jedynego gola w meczu strzelił Cummings, ale pomimo to jego drużyna, chociaż ma na swoim koncie tyle samo punktów ile ostatni przeciwnik, zakończyła fazę grupową na ostatniej pozycji i jest już bez szans na awans. Salwador natomiast jeszcze może mieć nadzieję na grę w ćwierćfinale.

Kostaryka zakwalifikowała się do dalszych gier, ale tylko dlatego już teraz może świętować awans, że w drugiej potyczce padł pomyślny dla niej rezultat. Pojedynek lidera el. do MŚ 2010 w strefie CONCACAF z Kanadą był bardzo emocjonujący, a kibice zobaczyli aż cztery bramki (wszystkie w pierwszej połowie). W 23. minucie prowadzenie Kostaryce dał Herron, ale po zaledwie 60 sekundach Bernier doprowadził do wyrównania. W 28. De Jong wyprowadził reprezentację spod znaku Liścia Klonowego na prowadzenie, ale w 35. wynik pojedynku na 2:2 ustalił Centero.

Fazę grupową na pierwszym miejscu ukończyła Kanada, wyprzedzając Kostarykę, Salwador i Jamajkę. Dwie pierwsze drużyny już są w ćwierćfinale, trzecia musi czekać na rozstrzygnięcia w grupach B i C.

Salwador - Jamajka 0:1 (0:0)

0:1 - Cummings 69'

Kostaryka - Kanada 2:2 (2:2)

1:0 - Herron 23'

1:1 - Bernier 24'

1:2 - De Jong 28'

2:2 - Centero 35'