Puchar Włoch. Juventus w półfinale po pokonaniu AS Roma. Ronaldo znów trafił, Buffon z samobójem, Szczęsny odpoczywał

Po kapitalnej pierwszej połowie Juventus prowadził w ćwierćfinale Pucharu Włoch z AS Roma już 3:0. Po przerwie rzymianie się przebudzili, ale do remisu nie zdołali doprowadzić. Mistrzowie Włoch wygrali 3:1 i wciąż mają szansę na potrójną koronę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Juventusu Getty Images / Mattia Ozbot/Soccrates / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu
W wybornej formie w ostatnich tygodniach jest Cristiano Ronaldo. 34-latek świetną serię podtrzymał także w ćwierćfinale krajowego pucharu. Gonzalo Higuain zagrał za plecy Portugalczyka, ale to mu zupełnie nie przeszkodziło. Były piłkarz Realu zabrał się z piłką, ruszył w pole karne i uderzył z ostrego kąta obok obrońców i bramkarza Romy.

Od początku grudnia Ronaldo zdobywał gole w 9 z 10 meczów Juventusu. Nie potrafił jedynie pokonać bramkarza Lazio Rzym w spotkaniu o Superpuchar Włoch.W samym 2020 r. w czterech meczach CR7 zdobył aż 7 goli.

Trener Maurizio Sarri na mecz Pucharu Włoch wprowadził też kilku rezerwowych. Swoją szansę otrzymał, i w pełni wykorzystał, Douglas Costa. Brazylijczyk jeszcze w pierwszej połowie zaliczył dwie asysty. Jego podania na bramki zamienili Rodrigo Bentancur i Leonardo Bonucci.

Do przerwy Juventus prowadził 3:0 i wydawało się, że może myśleć już o półfinale rozgrywek. Tymczasem Roma postawiła wszystko na jedną kartę. Po przerwie zdecydowanie zaatakowała i zastępujący Wojciecha Szczęsnego Gianluigi Buffon w końcu mógł wykazywać się umiejętnościami.

Nikola Kalinić trafił w słupek, ale po chwili pięknie z dystansu przymierzył Cengiz Under. Piłka odbiła się od poprzeczki, Buffona i wpadła do siatki. Ostatecznie uznano, że był to gol samobójczy doświadczonego bramkarza.

Mecz się wyraźnie otworzył. Juventus miał szanse do wyprowadzania kontr, a Roma szukała bramki kontaktowej, która dawałaby nadzieje na awans do kolejnej fazy. Buffon zrehabilitował się, broniąc nogami strzał Alessandro Florenziego. Później obrońcy gospodarzy już skutecznie zwarli szyki i praktycznie nie dopuszczali rywali pod własną bramkę.

Juventus wygrał 3:1. Wciąż może wygrać w jednym sezonie mistrzostwo, Ligę Mistrzów i krajowy puchar. Awans do półfinału Pucharu Włoch wcześniej wywalczyło też Napoli (więcej TUTAJ). Kolejne dwie ekipy poznamy w przyszłym tygodniu.