Sparing. KGHM Zagłębie Lubin pewnie pokonało Bułgarów

W czwartek KGHM Zagłębie Lubin odniosło pewne zwycięstwo. Piłkarze z PKO Ekstraklasy mierzyli się z Beroe Starą Zagorą - siódmym zespołem bułgarskiej Efbet Ligi (3:0).

Michał Gałęzewski
Filip Starzyński WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Filip Starzyński
Co ciekawe, podczas zgrupowania w Turcji, Beroe Stara Zagora już mierzyło się z polskim zespołem. Przegrało 24 stycznia z Lechią Gdańsk 0:1, choć aż trzy razy sędzia nie uznawał bramek gdańszczanom. Lubinianie okazali się jeszcze bardziej skuteczni na boisku w Belek.

Co prawda zespół ze Starej Zagory nie był tłem dla Zagłębia, jednak lubinianie byli dużo bardziej skuteczni. W 12. minucie akcję Damjana Bohara wykończył Patryk Szysz, który pokonał Dusana Pernisa, znanego z występów w sezonie 2012/13, byłego piłkarza Pogoni Szczecin.

Bułgarzy próbowali wyrównać, jednak swoje akcje mieli też lubinianie. Szansę na strzelenie gola miał Bohar, jednak bramkę zdobył kto inny. Na 3 minuty przed przerwą, Bartosz Białek został sfaulowany w polu karnym przez Ahmeda Tubę. Rzut karny pewnie wykonał Filip Starzyński i mieliśmy 2:0.

Żarko Udovicić z podejrzeniem zawału serca. Zobacz więcej!

Rywale polskiej drużyny dokonali więcej zmian niż KGHM Zagłębie i lubinianie mieli kilka ciekawych okazji. Strzały Patryka Szysza czy Filipa Starzyńskiego tym razem jednak nie znalazły drogi do bramki. Wynik spotkania, dopiero 5 minut przed końcem, ustalił Damjan Bohar. KGHM Zagłębie wygrało 3:0 i w dobrych nastrojach przystąpi do rozgrywek ligowych. Był to ostatni sparing w Turcji.

Porażka mistrzów Polski w sparingu. Zobacz więcej!

KGHM Zagłębie Lubin - Beroe Stara Zagora 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Szysz 12'
2:0 - Filip Starzyński 43'
3:0 - Damjan Bohar 84'

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Damian Oko (74' Dominik Jończy), Sasa Balić - Patryk Szysz, Jakub Tosik, Matyas Tajti (74' Łukasz Soszyński), Filip Starzyński (84' Łukasz Poręba), Damjan Bohar (85' Michał Bogacz) - Bartosz Białek.

Beroe Stara Zagora: Dusan Pernis (46' Gennay Ganew) - Milan Zelew (69' Pedro Eugenio), Teddy Mezague, Ahmed Touba - Steve Furtado (46' Wiktor Genew), Aleksandr Cwetkow (78' Nikola Mariinow), Gaius Makuta (53' Yaya Melange), Iwan Minczew, Krum Stojanow (46' Ruben Brigido) - Martin Kamburow (46' Ibrahima Conte), Aln Fall (77' Omar Kosoko).

Czy Zagłębie na koniec sezonu znajdzie się w czołowej ósemce PKO Ekstraklasy?