PKO Ekstraklasa. Sparing. Porażka mistrzów Polski na koniec zgrupowania

W swoim ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Piast Gliwice przegrał 1:2 ze słoweńskim NK Celje. W piątek wieczorem mistrzowie Polski będą już w domach.

Sebastian Kordek
Gerard Badia Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: Gerard Badia
Na zakończenie zagranicznych przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał w Turcji 1:2 ze słoweńskim NK Celje. Dla gliwiczan była to pierwsza porażka podczas zimowych sparingów, choć starcie z czwartą drużyną ligi słoweńskiej rozpoczęło się dla mistrzów Polski bardzo dobrze.

W 18. minucie Patryk Tuszyński został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Gerard Badia i pewnym uderzeniem wyprowadził Piasta na prowadzenie. Później inicjatywę przejęli Słoweńcy, ale dobrze w bramce spisywał się Jakub Szmatuła. Doświadczony golkiper skapitulował dopiero tuż przed przerwą. Mitja Lorić wpadł w pole karne i oddał strzał w kierunku długiego słupka, dzięki czemu doprowadził do wyrównania.

Decydujący cios NK Celje wyprowadził w 74. minucie. Patryk Królczyk najpierw sparował strzał rywala, ale wobec dobitki Zana Flisa z najbliższej odległości był już bezradny. Tym samym Słoweniec ustalił wynik sparingu na 2:1 dla swojej drużyny.

W piątek niebiesko-czerwoni udadzą się do Gliwic. Najpierw polecą do Berlina, a ze stolicy Niemiec autokarem pojadą do domów. Piast w Turcji spędził niemal dwa tygodnie, rozgrywając na miejscu cztery sparingi. W całym okresie przygotowawczym mistrzowie Polski zagrali pięć spotkań.

W zespole NK Celje zagrał znany z występów w Cracovii oraz Widzewie Łódź Rok Straus.

Piast Gliwice - NK Celje 1:2 (1:1)
1:0 - Gerard Badia 19' (k.)
1:1 - Mitja Lorić 41'
1:2 - Zan Flis 74'

Skład Piasta Gliwice: Jakub Szmatuła (61' Patryk Królczyk) - Tomasz Mokwa, Piotr Malarczyk, Uros Korun (61' Tomas Huk), Jakub Holubek - Martin Konczkowski (80' Piotr Parzyszek), Tomasz Jodłowiec, Patryk Sokołowski, Gerard Badia - Patryk Tuszyński (66' Tiago Alves), Karol Stanek (72' Jorge Felix).