Puchar Hiszpanii. Sensacja! Real Madryt za burtą rozgrywek!

Sensacja w rozgrywkach o Puchar Króla. Real Madryt za burtą rozgrywek. Królewscy na własnym stadionie w ćwierćfinale przegrali 3:4 z Realem Sociedad.

Michał Piegza
James Rodriguez PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: James Rodriguez
Real Madryt za burtą rozgrywek o Puchar Króla. Lidera La Liga w ćwierćfinale miała czekać łatwa przeprawa. Tymczasem rywal Real Sociedad od początku miał plan na Królewskich i toczył z przeciwnikiem wyrównany bój.

W 10. minucie do bramki zespołu gości mógł trafić z ostrego kąta Karim Benzema. Francuz trafił w nogi bramkarza. W odpowiedzi Alexander Isak w dobrej sytuacji skiksował. W 22. minucie goście zdobyli gola. Strzał Isaka odbił przed siebie Alphonse Areola. Golkiper nie potrafił zatrzymać dobitki Martina Odegaarda.

Królewscy po stracie bramki długo nie potrafili zagrozić gościom. Udało im się to w 36. minucie, kiedy strzał Jamesa Rodrigueza zdołał obronić Alex Remiro. Chwilę później uderzał Fede Valverde, bramkarz zdołał odbić piłkę.

Cztery minuty po przerwie do siatki zespołu z Madrytu trafił Isak, ale znajdował się na spalonym i arbiter gola nie uznał. Wątpliwości nie było w 54. minucie. Ander Barrenetxea dobiegł z piłką do linii końcowej i dośrodkował. Do futbolówki doszedł Isak i uderzył nie do obrony. Minęło kilkadziesiąt sekund, a napastnik po raz kolejny zdobył gola, uderzając mocno w samo okienko z pola karnego. W tej sytuacji Areola był bez szans.

Nadzieje Królewskim na moment w 59. minucie przywrócił Marcelo, uderzając w kierunku bliższego słupka. Błąd w tej sytuacji popełnił Remiro. Dziesięć minut później czwartego gola zdobyli goście. Przy biernej postawie obrony do bramki trafił Mikel Merino wykańczając dogranie z prawej strony na siódmy metr.

Real Madryt atakował bez większej wiary w odrobienie strat. W 79. minucie gola zdobył Vinicius Junior, ale po analizie VAR sędzia trafienie anulował. Kilkadziesiąt sekund później podawał Juniora, a do siatki trafił Rodrygo Goes.

Gospodarze atakowali do końca. W 93. minucie dośrodkował Benzema, a głową do siatki trafił Nacho.  W nerwowej końcówce Realowi Madryt nie udało się zdobyć wyrównującego gola i w półfinale rozgrywek o Puchar Króla zagra Real Sociedad.

Real Madryt - Real Sociedad 3:4 (0:1)
0:1 - Martin Odegaard 22'
0:2 - Alexander Isak 54'
0:3 - Alexander Isak 56'
1:3 - Marcelo 59'
1:4 - Mikel Merino 69'
2:4 - Rodrygo 81'
3:4 - Nacho 90+3'

Real Madryt: Alphonse Areola - Nacho, Eder Militao, Sergio Ramos, Marcelo - Fede Valverde (76' Luka Jović), Toni Kroos, James Rodriguez (46' Luka Modrić) - Brahim Diaz (76' Rodrygo Goes), Karim Benzema, Vinicius Junior.

Real Sociedad: Alex Remiro - Andoni Gorosabel, Aritz Elustondo, Robin Le Normand, Nacho Monreal - Igor Zubeldia Elorza - Adnan Januzaj (46' Ander Barrenetxea), Martin Odegaard (64' Ander Guevara), Mikel Merino, Mikel Oyarzabal - Alexander Isak (70' Aihen Munoz).

Żółte kartki: Militao, Junior (Real Madryt) oraz Odegaard, Le Normand, Zubeldia, Gorosabel (Real Sociedad).

Czerwona kartka: Gorosabel (Real Sociedad) /za dwie żółte, 90+5'/.