The Championship. ważne wygrane zespołów Kamila Grabary i Krystiana Bielika

Zwycięstwem zakończyły się mecze drużyn, których barw bronią Kamil Grabara i Krystian Bielik. Huddersfield pokonał 2:0 QPR, a Derby 3:2 Swansea. Polacy leczą urazy i na boisku w sobotę nie mogli się pojawić.

Michał Piegza
radość piłkarzy Derby County Getty Images / Nick Potts/EMPICS/PA Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Derby County
Po ważne punkty sięgnęło walczące o utrzymanie w The Championship  Huddersfield. W zespole spadkowicza z Premier League zabrakło Kamila Grabary. Polak wciąż nie jest zdolny do gry po poważnym urazie głowy. Zastępujący go Jonas Lossl zachował czyste konto, a partnerzy z pola zdobyli dwa gole. W efekcie Huddersfield 2:0 pokonał Queens Park Rangers i zmniejszył dystans do plasującego się na 17. miejscu rywala do trzech punktów.

Po komplet "oczek" sięgnął także zespół Krystiana Bielika Derby County. Polak leczy kontuzję kolana i na boisku nie pojawi się jeszcze przez dłuższy czas. Jego koledzy wygrali na boisku wyżej notowanego przeciwnika Swansea.

Do przerwy w meczu prowadzili goście, po zmianie stron gospodarze w trzy minuty zdobyli dwa gole i byli bliżej trzech punktów. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Derby, którzy dwukrotnie zaskoczyli defensywę gospodarzy i wygrali 3:2.

W The Championship zespół Krystiana Bielika plasuje się obecnie na 13. pozycji.

Huddersfield Town - Queens Park Rangers 2:0 (0:0)
1:0 - Kachunga 57'
2:0 - Mounie (k.) 61'

Swansea City - Derby County 2:3 (0:1)
0:1 - Waghorn 8'
1:1 - Dhanda 56'
2:1 - Routledge 58'
2:2 - Holmes 64'