PKO Ekstraklasa. Pogoń - Śląsk. Vitezslav Lavicka: Dodało im to mentalnej siły

W poprzedniej kolejce drużyny Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin potrafiły odwrócić losy spotkania mimo iż przegrywały 0:2. Teraz te dwa zespoły spotkają się ze sobą. Co ważna, obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli.

Artur Długosz
trener Vitezslav Lavicka WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: trener Vitezslav Lavicka
Cofnijmy się do poprzedniej, 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Najpierw Śląsk Wrocław rywalizował z Lechią Gdańsk. We Wrocławiu gdańszczanie prowadzili 2:0, ale zespół WKS-u nie złożył broni. Najpierw w 71. minucie Krzysztof Mączyński zdobył kontaktowego gola, a w 90. minucie do wyrównania doprowadził Michał Chrapek. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Pogoń Szczecin dokonała jeszcze większej rzeczy. W meczu w Płocku miejscowa Wisła w 72. minucie strzeliła gola na 2:0. Portowcy nie zamierzali się jednak poddawać. Kontaktowy gol w 77. minucie, 180 sekund później już wyrównanie. W 82. minucie Paweł Cibicki zdobył bramkę na 3:2 i drużyna ze Szczecina odniosła zwycięstwo. Od 0:2 na 3:2.

Teraz Pogoń podejmować będzie Śląsk Wrocław. Spotkają się ze sobą drużyny, które w tabeli PKO Ekstraklasy aktualnie zajmują miejsce trzecie i czwarte. Trzecia Pogoń ma nad WKS-em trzy punkty przewagi.

- Mamy swoje problemy, ale nie chcemy o nich mówić. Pogoń Szczecin również ma swoje problemy - mówił przed tym spotkaniem Vitezslav Lavicka, trener drużyny z Wrocławia. - Będziemy walczyć o dobry wynik i sukces - dodawał szkoleniowiec.

Lavicka jest zdania, że ostatnie zwycięstwo dało Pogoni coś więcej niż tylko trzy punkty. - Mecz z Wisłą Płock dał im pewność siebie. Przegrywali 0:2, ale zdołali odnieść zwycięstwo. Dodało im to mentalnej siły - skomentował trener zielono-biało-czerwonych.

Z Pogoni zimą co prawda odszedł Adam Buksa, ale styl gry Portowców ma nie ulec zmianie. - Mają tam bardzo dobrych zawodników - mocnych środkowych obrońców, pomocników, wysokiego napastnika. Wiemy, że ich styl gry jest podobny jaki mieli, gdy był Adam Buksa. Ich styl gry będzie taki, jak wcześniej - wyjaśnia Lavicka.

- Czeka nas trudny mecz. Wiemy, że jesteśmy blisko siebie w tabeli. Miedzy nami a nimi są trzy punty różnicy. Dla obu drużyn będzie dużą motywacją, aby odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu - komentuje trener Śląska Wrocław.

Mecz Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław zostanie rozegrany w sobotę, 15 lutego. Początek spotkania o godzinie 17:30.