Liga Mistrzów 2020. Wyniki środowych meczów. Porażki Juventusu i Realu

Manchester City i Olympique Lyon uczyniły małe kroki do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Angielski zespół 2:1 pokonał w Madrycie Real, a francuski 1:0 na własnym stadionie Juventus.

Michał Piegza
Riyad Mahrez (z lewej) i Gabriel Jesus PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Riyad Mahrez (z lewej) i Gabriel Jesus
Długo czekali kibice na gole w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Madrycie Real prowadzenie w potyczce z Manchesterem City uzyskał w 60. minucie. Spotkanie 2:1 wygrali jednak goście. Najpierw do siatki trafił Gabriel Jesus, a w 83. minucie rzut karny wykorzystał Kevin De Bruyne. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Sergio Ramos.

Tylko jeden gol w meczu w Lyonie. Zdobył go w Olympique i pokonał Juventus Turyn 1:0.