II liga: Znicz Pruszków odwrócił wynik małych derbów z Pogonią Siedlce

Znicz Pruszków stracił pierwszego gola w meczu z Pogonią Siedlce, ale potrafił zareagować w niekorzystnej sytuacji i zwyciężyć 2:1.

piłkarze Znicza Pruszków WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłkarze Znicza Pruszków
W sobotę drugoligowcy strzelili 27 goli i wesoło rozpoczęli rundę wiosenną. Średnio na jednym stadionie padły prawie cztery gole. Na niedzielę zostawiono dwa mecze i ten deser też zapowiadał się całkiem dobrze. Znicz Pruszków i Pogoń Siedlce to odpowiednio trzecia oraz czwarta siła Mazowsza będąca w hierarchii za Legią Warszawa i Radomiakiem.

Pogoń cieszyła się prowadzeniem w 31. minucie dzięki strzałowi Kamila Walkówa, jednak radość przyjezdnych nie potrwała długo. Znicz zmobilizował się do ataku po zmianie wyniku i żwawo odpowiedział uderzeniem Marcina Bochenka. Po przerwie drużyna z Pruszkowa poszła za ciosem, a bramka na 2:1 padła dzięki strzałowi z rzutu karnego Karola Noiszewskiego. Golkiper rzucił się w odpowiednią stronę, ale nie powstrzymał piłki.

Znicz przesunął się do górnej połowy tabeli i powiększył z trzech do sześciu punktów swoją przewagę nad regionalnym konkurentem będącym na najniższym bezpiecznym miejscu.

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)
0:1 - Kamil Walków 31'
1:1 - Marcin Bochenek 37'
2:1 - Karol Noiszewski (k.) 68'

Znicz: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, Robert Obst, Martin Baran, Peter Drobnak - Karol Noiszewski (85' Bartłomiej Faliszewski), Maciej Machalski (63' Bartosz Nowicki) - Paweł Tarnowski (81' Marcin Rackiewicz), Paweł Moskwik, Arkadiusz Pyrka (90' Tymon Proczek) - Dariusz Zjawiński

Pogoń: Mikołaj Smyłek - Karol Jaksik, Oskar Repka, Bartosz Brodziński, Bartłomiej Olszewski - Damian Mosiejko (89' Mateusz Kluzek), Bartosz Wiktoruk - Eryk Więdłocha, Piotr Marciniec (76' Marcin Kozłowski), Adam Mójta (68' Maciej Firlej) - Kamil Walków

Żółte kartki: Machalski, Moskwik, Bochenek (Znicz) oraz Wiktoruk, Mosiejko, Brodziński (Pogoń)

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków będzie przed Pogonią Siedlce w tabeli na zakończenie sezonu?