Puchar Francji: AS Saint-Etienne w finale, emocje do końca

AS Saint-Etienne w finale Pucharu Francji. Drużyna Claude'a Puela po bardzo emocjonującej końcówce pokonała Stade Rennais 2:1.
Szymon Mierzyński
Timothee Kolodziejczak Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Timothee Kolodziejczak

Wynik otworzył obrońca trofeum, ale na bramkę M'Baye Nianga z rzutu karnego tuż przed przerwą odpowiedział Timothee Kolodziejczak.

Druga połowa nie była zbyt ciekawa i wszystko wskazywało na to, że regulaminowy czas nie przyniesie rozstrzygnięcia. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a decydującego gola zdobył idealnym uderzeniem przy słupku Ryad Boudebouz.

AS Saint-Etienne wygrało zatem 2:1 i awansowało do finału Pucharu Francji, w którym w sobotę 25 kwietnia zmierzy się z Paris Saint-Germain.

AS Saint-Etienne - Stade Rennais 2:1 (1:1)
0:1 - M'Baye Niang (k.) 33'
1:1 - Timothee Kolodziejczak 43'
2:1 - Ryad Boudebouz 90+4'