Premier League. Kolejny niezły występ Jana Bednarka w barwach Southampton

Southampton FC Jana Bednarka przegrało 0:1 z Newcastle United w meczu Premier League. Polak zagrał 90 minut, dostał najwyższą notę ze wszystkich obrońców w zespole. Sprawę też utrudniała czerwona kartka Moussy Djenepo.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Jan Bednarek Getty Images / Catherine Ivill / Staff / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Southampton FC z Janem Bednarkiem w pierwszym składzie przegrał z Newcastle United 0:1 w spotkaniu 29. kolejki angielskiej Premier League. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Francuz Allan Saint-Maximin. Polak zagrał pełne 90 minut. Nie miał też wpływu na akcję bramkową Newcastle.

Reprezentant Polski dostał najlepszą notę ze wszystkich defensorów "Świętych" na portalu whoscored.com, bowiem 6,7. Była to też trzecia najwyższa w całym zespole. Identyczną ocenę otrzymał James Ward-Prowse. Wyżej ocenieni zostali napastnik Shane Long (7,1) i bramkarz Alex McCarthy (8,8), który otrzymał też tytuł zawodnika meczu.

Bednarek w całym meczu wykonał 43 podania, z czego 29 było celnych (67 proc.). Pozostali defensorzy Southampton mieli zbliżony procent dokładności podań.

Polak zanotował też cztery pojedynki w powietrzu, z czego trzy wygrał, oraz jeden odbiór.

Nabijanie dobrych statystyk Bednarkowi utrudniła czerwona kartka Moussa Djenepo w 28. minucie. Przez to lewy obrońca Ryan Bertrand musiał podchodzić nieco wyżej, przez co robiła się przestrzeń na skrzydle, którą musiał łatać właśnie polski stoper. Większość akcji Newcastle i tak kreowało lewym skrzydłem.

Polak w ostatnim czasie gra regularnie. Praktycznie w każdym meczu jest na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Gra na równym, całkiem dobrym poziomie.

Southampton jest w tej chwili na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów.