Liga Mistrzów 2020. Valencia - Atalanta. Włoski zespół z awansem. Cztery gole Josipa Ilicicia

Atalanta Bergamo w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Włoski zespół po zwycięstwie u siebie w pierwszym meczu z Valencią 4:1, w rewanżu wygrał 4:3. Cztery gole dla gości zdobył Josip Ilicić.

Michał Piegza
piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / UEFA / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Chyba tylko najwięksi optymiści wierzyli w to, że Valencia jest w stanie odrobić straty z pierwszego meczu. Wówczas Atalanta zwyciężyła 4:1, a prowadziła już nawet 4:0. Dodatkowym problemem hiszpańskiej drużyny był brak wsparcia kibiców. Z obawy na rozprzestrzenianie się koronawirusa potyczka odbywała się przy pustych trybunach.

Mecz świetnie rozpoczął włoski zespół. W 3. minucie gola zdobył Josip Ilicić który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Mouctara Diakhaby.

Po stracie gola goście oddali inicjatywę miejscowym. Ci jednak długo nie potrafili wykreować sobie dogodnej okazji na wyrównanie. Udało im się to w 21. minucie. Świetne podanie w pole karne. Obrońca wślizgiem starał się przeciąć dogranie, ale nie udało mi się to. Kevin Gameiro dopadł do piłki i trafił do siatki.

Na przerwę to Atalanta schodziła prowadząc. W 42. minucie sędzia po analizie VAR podyktował drugi rzut karny w meczu. Ręką zagrywał największy pechowiec spotkania, Diakhaby. "Jedenastki" nie zmarnował Ilicić.

Gospodarze już sześć minut po zmianie stron ponownie doprowadzili do remisu. Po składnej akcji Ferran Torres zagrał do Gameiro, a ten głową po raz drugi pokonał bramkarza gości.

Po wyrównującym trafieniu gracze Valencii poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone i w 67. minucie wyszli na prowadzenie. Dani Parejo świetnie podał do Torresa, a ten przelobował bramkarza.

Valencia z prowadzenia cieszyła się zaledwie przez cztery minuty. Wówczas po szybkiej kontrze futbolówka po rykoszecie trafiła pod nogi Ilicicia, który zdobył swojego trzeciego gola w meczu.

To nie był koniec festiwalu snajpera. Osiem minut przed końcem Słoweńcowi dograł Remo Freuler, a Ilicić pewnie uderzając do siatki przypieczętował wygraną i awans Atalanty Bergamo do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Valencia CF - Atalanta Bergamo 3:4 (1:2)
3:4 - Josip Ilicić 82'

Valencia CF: Jasper Cillessen - Daniel Wass, Francis Coquelin (74' Denis Czeryszew), Mouctar Diakhaby (46' Goncalo Guedes), Jose Gaya - Dani Parejo, Geoffrey Kondogbia, Ferran Torres, Carlos Soler - Kevin Gameiro, Rodrigo Moreno (79' Alessandro Florenzi).

Atalanta Bergamo: Marco Sportiello - Berat Djimsiti Mattia Caldara Jose Palomino - Hans Hateboer, Marten de Roon (45' Duvan Zapata), Remo Freuler, Robin Gosens -Mario Pasalić (83' Adrien Tameze) - Josip Ilicić, Alejandro Gomez (78' Rusłan Malinowskyj).

Żółte kartki: Coquelin, Diakhaby, Kondogbia (Valencia) oraz Freuler (Atalanta).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

W pierwszym meczu: 4:1 dla Atalanty.

Awans: Atalanta Bergamo.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Atalanta awansuje co najmniej do półfinału Ligi Mistrzów?