KokpitKibice
Zobacz drużynę

Euro 2020. Zbigniew Boniek już wie, co ogłosi UEFA ws. ME 2020

We wtorek zapadną kluczowe decyzje dotyczące piłkarskich rozgrywek w Europie. - Decyzja będzie jedna: Euro gramy w 2021 roku - mówi Zbigniew Boniek.
Dawid Borek
Dawid Borek
Zbigniew Boniek, prezes PZPN WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami cały świat sportu i sprawiła, że UEFA wraz z krajowymi federacjami stanęła przed bardzo trudnymi decyzjami. Co dalej z rozgrywkami klubowymi, co czeka Euro 2020? Mądrzejsi będziemy po zaplanowanej na wtorek telekonferencji władz UEFA z przedstawicielami wszystkich federacji narodowych.

Zbigniew Boniek już wie, co w trakcie czatu ogłosi międzynarodowa organizacja. - Decyzja będzie jedna: EURO gramy w 2021 roku - mówi "Przeglądowi Sportowemu" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. I dodaje, że w tym roku nie ma szans, by rozegrać piłkarskie mistrzostwa Europy.

Boniek, który jest też przedstawicielem Komitetu Wykonawczego UEFA, tłumaczy, że przesunięcie Euro 2020 o rok pozwoli na opracowanie różnych wariantów działania. - Jeśli na przykład w jakimś miejscu epidemia by nie wygasała tak szybko jak gdzie indziej, to być może turniej nie odbędzie się w kilkunastu krajach, tylko w jednym? - zastanawia się działacz.

Wyjaśnia, że UEFA nie będzie dążyła do jak najszybszego rozegrania mistrzostw Europy, bo, jak podkreśla, "to zbyt poważna impreza i przedsięwzięcie, by przekładać je z miesiąca na miesiąc". Przypomina przy tym, że piłkarski kalendarz, już po przełożeniu Euro na 2021 rok, będzie naładowany do granic możliwości.

Początek telekonferencji władz UEFA z przedstawicielami wszystkich federacji narodowych rozpocznie się o godzinie 13:00. Śledź relację na żywo na WP SportoweFakty. Kliknij TUTAJ!

Zobacz też: Koronawirus. Projekt UEFA: liderzy mistrzami, spadki i awanse w gestii federacji

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy przełożenie ME na 2021 rok to jedyna słuszna koncepcja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
  Boniek - zaoczny mgr od fikołków, medialny posłaniec rządzących UEFA? Na to wygląda...
  • Pan Ambroży Zgłoś komentarz
   Zbyszek - naczelny jasnowidz Polski. Dziękujemy Zbyszku. Ciężko było to przewidzieć.
   • Andrzej Janusz Maraszkiewicz Zgłoś komentarz
    od czasów kiedy mistrzostwa europy miały po dwóch gospodarzy przestała ta impreza być czymś poważnym a teraz miało być ich aż czterech ... moim zdaniem takie imprezy jak piłkarskie
    Czytaj całość
    mistrzostwa europy i świata oraz olimpiada powinny odbywać się w jednym miejscu ... olimpiada powinna się odbywać w Grecji kolebce olimpizmu ... a mistrzostwa europy w piłce nożnej powinny być rozgrywane w Anglii a tam stadiony nie będą niszczeć tak jak w Portugalii na których obecnie kozy się pasą.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×