Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fortuna I liga: na stadionie Warty Poznań stanęły jupitery (foto, wideo)

Na stadionie Warty Poznań stoją już maszty oświetleniowe. W poniedziałek przeprowadzono montaż i inwestycja jest coraz bliższa zakończenia.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Maszty oświetleniowe stanęły na stadionie Warty WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Maszty oświetleniowe stanęły na stadionie Warty

Wszystko wskazuje na to, że firma Ada Light z Gostynina, która realizowała to zadanie, przeprowadzi wszystkie prace do końca maja. - Czekamy na techniczne uzgodnienia z Eneą i dostawę zasilania. Musimy jeszcze m. in. postawić szafy zasilające pod masztami. Myślę jednak, że pod koniec miesiąca zabłysną lampy - powiedział kierownik budowy, Bogdan Kuć.

Moc oświetlenia na stadionie Warty to 1600 luksów. Będzie ono emitowane ze 160 lamp (po 40 na każdym maszcie). Próba powinna nastąpić na przełomie maja i czerwca.


Mimo epidemii koronawirusa, prace przy Drodze Dębińskiej przebiegły bez zakłóceń. - Nie mieliśmy żadnych niemiłych przygód. Samo stawianie masztów trochę popsuła nam pogoda, ale wcześniej nie było blokady robót. Toczyły się one zgodnie z harmonogramem - zaznaczył Kuć.


Wznowienie rozgrywek Fortuna I ligi jest planowane między 30 maja a 6 czerwca. Pierwsze domowe spotkania Warta na pewno rozegra w Grodzisku Wlkp., na mecze lipcowe może już wrócić na własny obiekt. Wkrótce pojawi się tam przedstawiciel komisji licencyjnej.

Warunkiem dopuszczenia stadionu jest ukończenie prac porządkowych oraz przygotowanie infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia transmisji telewizyjnych.

ZOBACZ WIDEO: Powrót PKO Ekstraklasy namiastką normalności. "Piłka nożna ma duży oddźwięk w społeczeństwie"

Czy Warta Poznań awansuje do PKO Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×