George Floyd nie żyje. Bramkarz kadry USA ostro skrytykował Donalda Trumpa. "Obrzydliwy hipokryta"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Zack Steffen
Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Zack Steffen
zdjęcie autora artykułu

Śmierć George'a Floyda wywołała zamieszki w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump dopuszcza użycie broni wobec protestujących. Zack Steffen, bramkarz reprezentacji USA, prezydenta kraju nazwał "obrzydliwym hipokrytą".

Śmierć George'a Floyda wywołała protesty na całym świecie. Dołączyli do nich sportowcy, którzy na swoich koszulkach zamieszczali napisy "sprawiedliwość dla George'a Floyda". Do największych protestów dochodzi w Stanach Zjednoczonych. Codziennie w największych miastach USA dochodzi do zgromadzeń, które przeradzają się w zamieszki.

Prezydent USA Donald Trump stara się zapanować nad sytuacją. Chce jak najszybciej zaprowadzić spokój w kraju. Dlatego dopuszcza użycie broni wobec protestujących, gdy będzie dochodzić do zamieszek i grabieży. Za te słowa i deklaracje prezydenta skrytykował bramkarz piłkarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Zack Steffen.

- To obrzydliwy hipokryta - powiedział Steffen, którego słowa przywołuje portal tsn.ca. Golkiper Fortuny Duesseldorf zwrócił uwagę na to, że Trump na Twitterze 12 stycznia prosił przywódców Iranu, by nie zabijali osób protestujących w tym kraju.

- Jeśli zamierzam reprezentować flagę USA, muszę wiedzieć, że oznacza to coś, czego warto bronić. Muszę wiedzieć, że mój kraj wspiera osoby czarnoskóre, że nasi przywódcy nas widzą i słyszą. Jestem dumny z obronności mojego narodu, ale proszę o to, by mój naród bronił też mnie - dodał Steffen.

George Floyd zmarł w areszcie po tym, jak podczas zatrzymania policjant przez kilka minut klęczał na jego szyi. Floyd krzyczał, że nie może oddychać. Z niezależnej sekcji zwłok wynika, że przyczyną jego śmierci było uduszenie. Policjant został wyrzucony ze służby i postawiono mu zarzut zabójstwa.

Czytaj także: Fortuna I liga: Stal Mielec pokonała Miedź Legnica. Dublet Michała Żyry rozstrzygnął hit Bundesliga. Łukasz Piszczek może mieć nowego trenera. Ciekawy kandydat do pracy w Borussii Dortmund

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
speed01
4.06.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Komedii ciąg dalszy... Aha, bo bym zapomniał: przepraszam za to, że jestem biały i że żyję. Bo przecież tylko #blacklivesmattter.  
avatar
Daryl Dixon
3.06.2020
Zgłoś do moderacji
2
3
Odpowiedz
W sumie to Trump powinien wycofać policję z ulic. Ciekawe po jakim czasie takie śmieszne typki jak ten bramkarz wzywałyby do wprowadzenia godziny policyjnej....