Bundesliga. Tomasz Hajto zachęca Klausa Gjasulę: Śrubuj rekord!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Tomasz Hajto
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Tomasz Hajto

Tomasz Hajto stracił niechlubny rekord 16 zdobytych kartek w sezonie Bundesligi. Namawia teraz Klausa Gjasulę, żeby go śrubował. - Masz jeszcze trzy mecze! - mówi były piłkarz.

To nie był udany mecz dla SC Paderborn 07. Zespół przegrał 1:5 z Werderem Brema, nadal pozostaje bardzo blisko spadku z Bundesligi, bo ma zbyt dużą stratę do bezpiecznego miejsca. Przed SCP jest właśnie Werder Brema oraz Fortuna Duesseldorf, mające po 28 punktów.

Porażka ta była prawdziwym nokautem dla drużyny trenowanej przez Steffena Baumgarta. Tylko w pierwszej połowie Paderborn stawiał opór, ale ostatecznie nie sprostał rywalowi.

Niemieckie media żartują, że SC Paderborn nie zostanie zapomniany, przede wszystkim ze względu na niechlubny rekord Klausa Gjasuli. Albańczyk zdobył 17. żółtą kartkę w sezonie, doganiając w ubiegłym tygodniu Tomasza Hajtę. Polak zgromadził w sezonie 1998/99 16 ostrzeżeń od sędziów.

- W końcu to zrobiłeś! Teraz mam spokój. Nadal masz jednak przed sobą trzy mecze, więc uzupełnij, wyśrubuj rekord do 20 kartek. Wtedy nikt cię nie dogoni - skomentował Tomasz Hajto na antenie "Sky".

Gjasula żółtą kartkę otrzymał w 32. minucie, a został zmieniony przez trenera w 64. minucie, więc nie mógł powiększyć dorobku kartek.

Czytaj też:  Bundesliga. Bayern - Borussia M. Następca Lewandowskiego godnie zastąpił Polaka. Wygrana Bayernu Kolejne dochodzenie ws. Seppa Blattera. Chodzi o pożyczkę w wysokości miliona dolarów