Premier Liga: skromna wygrana Lokomotiwu Moskwa, cały mecz Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa

Lokomotiw Moskwa od zwycięstwa 1:0 z FK Orenburg rozpoczął zmagania w Premier Lidze po wznowieniu rozgrywek. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrali reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Walczący praktycznie o wicemistrzostwo Rosji Lokomotiw przystępował do niedzielnej rywalizacji z ekipą z Orenburga w roli zdecydowanego faworyta i potwierdził to miano, zdobywając komplet punktów.

Gospodarze od początku starcia mieli sporą przewagę, którą udokumentowali bramką w 38. minucie. Wówczas Rifat Zhemaletdinow zagrał piłkę do Aleksieja Miranczuka, a ten ładnie przymierzył z około 15 metrów.

Tuż przed przerwą asystent przy trafieniu Miranczuka - Zhemaletdinow - został ukarany czerwoną kartką po tym, jak otrzymał drugi żółty kartonik.

Po zmianie stron podopieczni Jurija Siomina starali się przede wszystkim kontrolować boiskowe wydarzenia. W 62. minucie przyjezdni stracili Danijela Miskicia i siły na murawie wyrównały się.

Ostatecznie więcej goli podczas tej konfrontacji już nie padł i Lokomotiw Moskwa pokonał FK Orenburg 1:0.