Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Koronawirus. Niepokojące wieści z Brazylii. Media: Sporo zakażonych w Corinthians

"Globo Esporte" przedstawia bardzo niepokojącą sytuację w brazylijskim Corinthians Sao Paulo. Okazuje się, że aż 21 z 27 piłkarzy w zespole miało pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Ośmiu zawodników nadal choruje i przebywa na kwarantannie.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
piłkarze Corinthians Sao Paulo Getty Images / Helio Suenaga/LatinContent / Na zdjęciu: piłkarze Corinthians Sao Paulo
Brazylii poważnie zagraża pandemia koronawirusa. To drugi kraj - po Stanach Zjednoczonych - na świecie pod względem liczby zakażonych koronawirusem. To już ponad milion osób. Ponad 50 tys. z nich zmarło.

"Globo Esporte" przedstawia bardzo niepokojącą sytuację w brazylijskim Corinthians Sao Paulo, które zostało mocno dotknięte wirusem Covid-19.

Klub przeprowadził aż 190 testów na obecność koronawirusa. W tym gronie byli piłkarze, pracownicy klubów i członkowie rodziny.

Aż 21 z 27 zawodników w zespole miało pozytywny wynik na obecność Covid-19. 13 z nich przeszło już koronawirusa. Ośmiu nadal choruje i przebywa na kwarantannie. Nazwiska piłkarzy są owiane tajemnicą.

Wśród pracowników również jest spora liczba zakażonych. 17 osób przeszło już chorobę, cztery nadal przebywają na kwarantannie.

Od wtorku sportowcy przejdą badania, testy biochemiczne i fizjologiczne. Treningi z piłką są dozwolone tylko od 1 lipca.

Wznowienie brazylijskiego futbolu zakończyło się niepowodzeniem w sobotę, kiedy burmistrz miasta zawiesił mecze z udziałem Botafogo i Fluminense. Chce dać klubom więcej czasu na przygotowanie się do powrotu.

Zobacz także:
Serie A. Media: ciemne chmury nad Maurizio Sarrim. Przyszłość w Juventusie mocno niepewna
Dawid Janczyk znów przegrał z nałogiem. Prezes MKS Ciechanów: Potrzebuje mobilizacji do naprawy swojego życia

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×