II liga: GKS Katowice oddalił się od awansu. Legionovia Legionowo już spadła

Trzeci w tabeli GKS Katowice traci już cztery punkty do Górnika Łęczna. To efekt jego porażki 1:2 z Górnikiem Polkowice. Poznaliśmy drugiego spadkowicza, którym została Legionovia Legionowo.

Maciej Stefanowicz z GKS-u Katowice Newspix / PRZEMYSLAW SZYSZKA / Na zdjęciu: Maciej Stefanowicz z GKS-u Katowice
Do Katowic przyjechał beniaminek, który na początku rundy wiosennej zachwycał, po restarcie ligi zawodził, a ostatnio wznowił punktowanie i nawet zwyciężył 4:3 z Widzewem Łódź. Górnik Polkowice objął prowadzenie w 22. minucie dzięki strzałowi Kamila Wacławczyka, a podwoił je po przerwie najskuteczniejszy napastnik ligi Michał Bednarski. Trafienie z rzutu karnego Macieja Stefanowicza na 1:2 nic nie dało GieKSie.

Na miejscu premiowanym awansem umocnił się Górnik Łęczna, który zwyciężył 2:1 z Błękitnymi Stargard. 14. gola w sezonie strzelił Paweł Wojciechowski z rzutu karnego za faul Huberta Krawczuna na Marcinie Stromeckim. Ten ostatni ustalił wynik w 75. minucie bramką na 2:1. Zrobił to kilkadziesiąt sekund po tym jak Błękitni doprowadzili do remisu.

Znicz zmierzył się z Legionovią Legionowo w małych derbach województwa mazowieckiego. Po rozstaniu z trenerem Piotrem Mosórem zespół z Pruszkowa wygrał dwa mecze i przestał towarzyszyć regionalnemu przeciwnikowi w strefie spadkowej. Znicz potwierdził wysoką formę i w środę zwyciężył aż 4:0. Dwa gole z rzutów karnych strzelił Dariusz Zjawiński, a takiej samej szansy na zdobycie bramki nie wykorzystał po przeciwnej stronie boiska Patryk Koziara. Porażka przesądziła o spadku z ligi Legionovii.

W Wejherowie doszło do pojedynku klubów będących w strefie spadkowej. Gryf już w weekend został oficjalnie zdegradowany poza szczebel centralny. Jego grającym trenerem został Marcin BurkhardtStal Rzeszów nieco niespodziewanie znalazła się w zagrożonym spadkiem miejscu tabeli, ale taka była konsekwencja pasma rozczarowań w rundzie wiosennej. Drużyna ze stolicy Podkarpacia musiała zmobilizować się na mecz z maruderem i na prowadzenie wyszła w końcówce pierwszej połowy dzięki strzałowi Patryka Plewki. Ostatecznie wygrała 2:0, a do siatki trafił jeszcze Grzegorz Goncerz.

Trzy gole w ciągu zaledwie pięciu minut padły w Stalowej Woli, a cało z tej wymiany ciosów wyszła Stal i wygrała 2:1 z Lechem II Poznań. W takim samym wymiarze zwyciężyła Garbarnia Kraków z Resovią, a ozdobą konfrontacji było bajeczne uderzenie z dystansu Kamila Kuczaka.

Olimpia Elbląg zagrała drugi mecz z rzędu na własnym stadionie. Poprzedni był fatalny w jej wykonaniu, a porażka 0:3 z Błękitnymi nastąpiła po trzech z kolei zwycięstwach w roli gospodarza. Poprawa nastąpiła po zaledwie kilku dniach. Naszpikowana młodzieżowcami Olimpia zwyciężyła 1:0 dzięki strzałowi nastolatka Mariusza Bucia w 50. minucie.

29. kolejka II ligi:

GKS Katowice - Górnik Polkowice 1:2 (0:1)
0:1 - Kamil Wacławczyk 22'
0:2 - Michał Bednarski 56'
1:2 - Maciej Stefanowicz (k.) 60'

Błękitni Stargard - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
0:1 - Paweł Wojciechowski (k.) 22'
1:1 - Mateusz Bochnak 74'
1:2 - Marcin Stromecki 75'

Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 4:0 (1:0)

0:2 - Grzegorz Goncerz 57'

Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań 2:1 (2:1)

1:2 - Jakub Kowalski (k.) 81'

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
1:0 - Mariusz Bucio 50'

Bytovia Bytów - Skra Częstochowa 1:1 (1:0) 1:0 - Karol Czubak 16' 1:1 - Daniel Rumin 81'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?