Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wybory 2020. Górnik Wałbrzych doczeka się nowego stadionu? Jego odbudowę obiecał prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda podczas wizyty w Szczawnie-Zdroju zapowiedział odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych. Klub obecnie występuje w Klasie A, ale prezydent widzi przed nim świetlaną przyszłość.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Duda PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Budowa stadionu w Wałbrzychu stała się elementem kampanii wyborczej. Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Szczawnie Zdroju mówił o inwestycjach, jakie mogą zostać przeprowadzone w regionie w najbliższych latach. Deklarował, że łatwiej będzie o to wtedy, gdy to właśnie on wygra drugą turę wyborów prezydenckich.

Jedną z obietnic była odbudowa stadionu Górnika Wałbrzych. Jeszcze rok temu klub ten grał w IV lidze, ale w związku z problemami finansowymi został wycofany z rozgrywek. Miniony sezon spędził w Klasie A, gdzie zajął siódme miejsce. Stadion w Wałbrzychu to przestarzały obiekt i od wielu lat czynione są starania, by został zmodernizowany.

- W Wałbrzychu jest wielka ambicja, by odbudować stadion Górnika Wałbrzych. Doskonale z mojej młodości znam czasy, gdy Górnik grał w pierwszej lidze. Nadszedł czas, by to miasto miało swoją drużynę, która może rywalizować z najlepszymi - powiedział Duda podczas spotkania z wyborcami w Szczawnie-Zdroju. 

ZOBACZ WIDEO: Stadion RKS-u Okęcie zalany przez ulewy i strażaków. "Przy wsparciu miasta zaoferowaliśmy pomoc"


Wcześniej o odbudowę wałbrzyskiego stadionu zaapelował Michał Dworczyk. To szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł wybrany do Sejmu właśnie z okręgu wałbrzyskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się z apelem do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, aby część środków z rządowej pomocy dla samorządów, związanej z zapobieganiem skutkom gospodarczym epidemii koronawirusa, przekazał na wkład własny w remont stadionu Górnika Wałbrzych. Miasto ma otrzymać 24,5 mln zł. Brakującą kwotę ma dorzucić Ministerstwo Sportu.

- Efektem rozmów pani minister z działaczami sportowymi i samorządowcami z Wałbrzycha jest deklaracja, że jeśli Wałbrzych podejmie decyzję o przekazaniu części środków na remont stadionu, to minister sportu przekaże pozostałą część potrzebną do tego, aby ten obiekt został przywrócony do użytkowania, aby zostały przywrócone jego funkcje sportowe - powiedział szef KPRM, cytowany przez TVP3 Wrocław.

Górnik Wałbrzych w najwyższej klasie rozgrywkowej występował w latach 1983-1989. Największym sukcesem tego klubu jest szóste miejsce w ekstraklasie i dwukrotny awans do finału Pucharu Polski. Jeszcze w 2015 roku wałbrzyszanie grali w II lidze.

Czytaj także:
Bundesliga. Bayern Monachium chce być bardziej niemiecki. Transfer Sane kolejnym krokiem
Nowe informacje dot. transferu Kamila Glika. Brakuje miliona euro

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×