Serie A. Milan - Juventus. Cristiano Ronaldo podpowiadał Szczęsnemu, jak obronić rzut karny

We wtorek AC Milan pokonał Juventus Turyn 4:2. Bramkę z rzutu karnego strzelił Zlatan Ibrahimović. Wcześniej Cristiano Ronaldo instruował Wojciecha Szczęsnego, jak obronić strzał Szweda.

Mateusz Kozanecki
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Juventus Turyn prowadził w Mediolanie już 2:0 po efektownym trafieniu Adriena Rabiota i golu Cristiano Ronaldo. Gospodarze rzucili się jednak do odrabiania strat.

W 62. minucie Rossoneri otrzymali rzut karny. Naprzeciw Wojciecha Szczęsnego stanął Zlatan Ibrahimović. Klubowy kolega Polaka Cristiano Ronaldo starał się mu podpowiedzieć, co zrobić, aby obronić strzał.

- Znasz go, mów do niego - krzyczał Ronaldo do Szczęsnego, przekazał portal calciomercato.com.

Rady Portugalczyka nie pomogły. Zlatan Ibrahimović uciszył go, zamieniając rzut karny na bramkę.

Pięć minut później AC Milan prowadził już 3:2 po golach Kessiego i Leao. Na 4:2 wynik ustalił Ante Rebić w 80. minucie.

Mimo porażki Juventus Turyn utrzymał 10-punktową przewagę nad Lazio Rzym. Stołeczni przegrali bowiem z walczącym o utrzymanie US Lecce 1:2. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Wojciech Szczęsny to aktualnie najlepszy polski bramkarz?