Premier League: Aston Villa - Manchester United. Skandaliczny rzut karny i gładkie zwycięstwo faworyta

Manchester United tuż za pierwszą czwórką Premier League. Drużyna Ole Gunnara Solskjaera pokonała na wyjeździe Aston Villę 3:0, choć wynik otworzyła po skandalicznej decyzji sędziego.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / Oli Scarff / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Mimo ostatecznie wysokiej porażki, gospodarze mogą mieć pretensje do Jonathana Mossa, gdyż przy stanie 0:0 prezentowali się bardzo solidnie i wtedy nic nie wskazywało, że skończy się to dla nich tak beznadziejnym rezultatem.

Nieszczęście "The Villans" zaczęło się w 25. minucie, gdy arbiter uznał, że Ezri Konsa sfaulował Bruno Fernandesa i podyktował rzut karny. Ta decyzja jest kompletnie niezrozumiała, bo to zawodnik "Czerwonych Diabłów" nadepnął rywala i przewinienie powinno zostać odgwizdane, tyle że w drugą stronę. Tymczasem nie było nawet wideoweryfikacji.

Z "wapna" do siatki pewnie trafił Fernandes i zespół Ole Gunnara Solskjaera objął prowadzenie. Potem poszło już gładko. Tuż przed przerwą podanie Anthony'ego Martiala mocnym strzałem wykorzystał Mason Greenwood, a w 58. minucie technicznym uderzeniem wynik ustalił Paul Pogba. Tu asystował Fernandes.

Piłkarze z Old Trafford zwyciężyli 3:0 i mają 58 pkt. - tylko o jeden mniej niż otwierające pierwszą czwórkę Leicester City.

Aston Villa natomiast pozostaje w strefie spadkowej i ma cztery oczka "straty" do bezpiecznych lokat.

Aston Villa - Manchester United 0:3 (0:2)
0:1 - Bruno Fernandes (k.) 27'
0:2 - Mason Greenwood 45+5'
0:3 - Paul Pogba 58'

Aston Villa: Pepe Reina - Ezri Konsa, Kortney Hause, Tyrone Mings, Neil Taylor, Anwar El Ghazi (59' Conor Hourihane), Douglas Luiz (84' Indiana Vassilev), John McGinn (59' Marvelous Nakamba), Trezeguet, Jack Grealish, Mbwana Samatta (59' Keinan Davis).

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (66' Brandon Williams), Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw, Paul Pogba, Nemanja Matić (66' Scott McTominay), Mason Greenwood (79' Daniel James), Bruno Fernandes (71' Fred), Marcus Rashford, Anthony Martial (79' Odion Ighalo).

Żółte kartki: Ezri Konsa, Marvelous Nakamba (Aston Villa) oraz Aaron Wan-Bissaka, Nemanja Matić (Manchester United).

Sędzia: Jonathan Moss.

Czy Manchester United zakończy sezon w pierwszej czwórce?