Premier League. Manchester United - Southampton. Jan Bednarek jednym z bohaterów. Wysokie noty Polaka

Manchester United zremisował z Southampton FC 2:2. Spora w tym zasługa Jana Bednarka, który w 96. minucie zaliczył asystę. Zdaniem angielskich mediów, Polak był jednym z najlepszych zawodników gości.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek walczy o piłkę PAP/EPA / Will Oliver / Na zdjęciu: Jan Bednarek walczy o piłkę
Od 23. minuty Manchester United prowadził z Southampton FC 2:1, ale nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku, który dałby Czerwonym Diabłom awans na 3. miejsce w tabeli Premier League. W 96. minucie goście doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rogu Jan Bednarek zgrał piłkę głową, a Michael Obafemi z bliska wbij futbolówkę do bramki. Na ten cios gospodarze nie potrafili już odpowiedzieć.

Zdaniem angielskich mediów, Bednarek był jednym z najlepszych zawodników Southampton FC w meczu rozgrywanym na Old Trafford. Polak zebrał wysokie noty za swój występ. Zdaniem dziennikarzy Sky Sports reprezentacyjny stoper zasłużył na "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" oznacza występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" to klasa światowa.

"Siódemkę" Bednark otrzymał także od redakcji independent.co.uk. "Dobry w ważnych momentach, jak i pod względem wykorzystania piłki. W końcówce pomógł zdobyć gola" - uargumentowano wysoką ocenę dla polskiego stopera. Serwis SofaScore.com uznał, że Bednarek był najlepszym obrońcą Southampton FC w tym spotkaniu.

Również lokalny portal hampshirelive.news docenił Polaka. Od dziennikarzy tego serwisu Bednarek dostał "szóstkę". "Solidny w powietrzu, dokonał kilku ważnych przechwytów. Po przerwie oszukał go Martial. Za to w końcówce miał asystę" - oceniono. "Szóstkę" Bednarkowi dał także portal 90.min.com.

Dla Jana Bednarka był to 33 mecz w tym sezonie Premier League. Stoper Southampton FC zdobył jedną bramkę, a w starciu przeciwko Manchesterowi United zaliczył pierwszą asystę w obecnych rozgrywkach.