Premier League: West Ham United (w praktyce) pewny utrzymania! Łukasz Fabiański puścił gola, ale nie zawinił

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: Ismaila Sarr (z lewej) i Łukasz Fabiański (z prawej)

West Ham United już niemal pewny utrzymania w Premier League. Łukasz Fabiański i spółka pokonali w piątek Watford FC 3:1 i mają bezpieczną sytuację w tabeli.

Wszystko rozstrzygnęło się jeszcze przed przerwą. Gospodarze wbili "Szerszeniom" trzy gole, a najładniejszy był ostatni z nich. Declan Rice oddał świetny strzał z dystansu, po którym Ben Foster tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Po przerwie ekipa Nigela Pearsona szybko zmniejszyła straty za sprawą Troya Deeneya, który dobił strzał w słupek Abdoulaye Doucoure (Łukasz Fabiański nie miał żadnych szans), jednak to wszystko, na co było ją stać w ofensywie i ostatecznie "Młoty" wygrały dość pewnie.

West Ham United gromadzi aktualnie 37 pkt. - o sześć więcej niż znajdujące się w strefie spadkowej AFC Bournemouth i Aston Villa. Od obu tych drużyn podopieczni Davida Moyesa mają zdecydowanie lepszą różnicę bramek, więc spadek grozi im tylko pod względem matematycznym. W praktyce są już bezpieczni.

Gorzej wygląda sytuacja Watfordu. "Szerszenie" od zagrożonych lokat dzielą tylko trzy "oczka".

West Ham United - Watford FC 3:1 (3:0) 1:0 - Michail Antonio 6' 2:0 - Tomas Soucek 10' 3:0 - Declan Rice 36' 3:1 - Troy Deeney 49'

Czy Watford utrzyma się w Premier League?