Fatalny kiks bramkarza w lidze rumuńskiej. Zobacz, co zrobił Valentin Cojocaru (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Fotbal Romania / Błąd Valentina Cojocaru
YouTube / Fotbal Romania / Błąd Valentina Cojocaru

O tej akcji Valentin Cojocaru z pewnością szybko nie zapomni. Bramkarz rumuńskiego FC Voluntari popełnił fatalny błąd, po którym zawodnicy Academiki Clinceni podwyższyli wynik na 2:0.

W lidze rumuńskiej trwa rywalizacja w grupach mistrzowskiej i spadkowej. W tej drugiej znajdują się Academica Clinceni i FC Voluntari.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w piątek. W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Adrian Sut. 21-latek trafił do bramki rywali w 38. minucie.

Po zmianie stron gospodarze podwyższyli na 2:0. Doszło do tego w kuriozalnych okolicznościach. Bramkarz gości Valentin Cojocaru wybiegł z pola karnego i podjął próbę wybicia piłki.

Rumun znalazł się pod presją napastnika gospodarzy i nie trafił w futbolówkę. Tę przejął Jovan Markovici i skierował ją do pustej siatki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Wygrana pozwoliła Academice Clinceni awansować na 2. miejsce w grupie spadkowej. FC Voluntari jest trzecie.