Puchar Francji dla PSG! Wygrana okupiona kontuzją Kyliana Mbappe

Piłkarze PSG do mistrzostwa Francji dołożyli krajowy puchar. W finale rozegranym na Stade de France paryżanie 1:0 pokonali St. Etienne. Rywale przez prawie godzinę grali w osłabieniu.

Michał Piegza
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Po przedwczesnym zakończeniu sezonu w Ligue 1 piłkarze we Francji w końcu wyszli na boisko. Udało się rozegrać finałowy mecz o krajowy puchar.

Spotkanie mogło się dobrze rozpocząć dla skazywanego na pożarcie zespołu Saint Etienne. W 5. minucie okazję na gola miał Romain Hamouma. Nie udało mu się jednak pokonać Keylora Navasa.

Skuteczniejsi byli mistrzowie Francji. W 14. minucie Neymar dobił do bramki odbity przez bramkarza mocny strzał Kyliana Mbappe. Futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie wylądowała za linią bramkową.

Na boisku było nerwowo. Piłkarze grali ostro. W 30. minucie przesadził Loic Perrin, który ostro potraktował Mbappe. Zawodnik St. Etienne otrzymał czerwoną kartkę, a gracz PSG z dość groźnie wyglądającym urazem musiał opuścić boisko.

Po zmianie stron na boisku było już spokojniej. Piłkarze z Paryża kontrolowali grę, na niezbyt wiele pozwalając osłabionemu rywalowi. W końcówce prowadzenie Paris Saint-Germain powinien podwyższyć Marco Verratti, ale nie udało mu się pokonać bramkarza rywala.

Za siedem dni ekipa z Paryża rozegra kolejny finałowy mecz. Tym razem w Pucharze Ligi Francuskiej. Rywalem mistrzów Francji będzie Olympique Lyon.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 1:0 (1:0)
1:0 - Neymar 14'

PSG: Navas - Kehrer (20' Dagba), Silva, Marquinhos, Bakker - Di Maria, Paredes (75' Verratti), Gueye, Neymar - Icardi, Mbappe (33' Sarabia).

Saint-Etienne: Moulin - Debuchy (83' Krasso), Fofana, Perrin, Kolodziejczak - Camara (46' Neyou), M'Vila - Macon (34' Moukoudi), Boudebouz (75' Nordin), Bouanga - Hamouma (46' Khazri).

Żółte kartki: Paredes, Verratti, Corrrea (PSG) oraz Macon, Bakker, Hamouma, Camara, M'Vila, Fofana (St. Etienne).

Czerwona kartka: Perrin (St. Etienne) /31', za faul/.

Sędzia: Amaury Delerue.