Paris Saint-Germain pokonało w sparingu Celtic Glasgow. Grał Patryk Klimala

Paris Saint-Germain bez większych problemów wygrało 4:0 z Celtikiem Glasgow. W szkockiej drużynie 23 minuty rozegrał Patryk Klimala.

Maciej Siemiątkowski
Kylian Mbappe Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
To nie był udany sprawdzian dla polskiego napastnika. Patryk Klimala wszedł na boisko dopiero w 67. minucie i zmienił Odsonne'a Edouarda. Polak nie miał okazji do strzelenia gola mistrzom Francji, którzy dominowali przez całe spotkanie.

Paryżanie pozbawili Szkotów złudzeń i już w pierwszej minucie zadali pierwszy cios. Kylian Mbappe opanował prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i precyzyjnie trafił z kilkunastu metrów. Przed przerwą wynik zdążył podwyższyć Neymar.

W drugiej połowie Thomas Tuchel wymienił cały skład, ale nie dał szansy Marcinowi Bułce. Polski bramkarz cały mecz przesiedział na ławce. PSG dołożyło jeszcze dwa gole. W 48. minucie z woleja w polu karnym uderzył Ander Herrera. 20 minut później na 4:0 trafił Pablo Sarabia.

Polski snajper nie miał szans, by odmienić grę Celticu. Wysoką porażką kończą przedsezonowe tournee po Francji. Wcześniej przegrali 1:2 z Olympique Lyon i zremisowali 1:1 z Niceą po golu Klimali.

Filip Burkhardt: Moja córka jest w pełni zdrowa. Teraz trzymamy kciuki za inne dzieciaki